Депутати досі бояться проявити національну свідомість?

Нині на сайті міської ради Кропивницького проводиться опитування щодо перейменування вулиць Гагаріна та Генерала Жадова. Перейменувати їх, ясна річ, пропонується на виконання законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону використання їх символіки», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», з метою впорядкування назв бульварів, вулиць, провулків, проїздів, тупиків та площ Кропивницької міської територіальної громади, заміни топонімів, що пов’язані з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, радянським минули на українські назви.

Отаке складне формулювання. Пропонується кілька варіантів, але питання застопорилось і повернуло на те, щоб провести опитування, бо вулицю генерала Жадова серед інших варіантів пропонують назвати вулицею Героїв УПА, а Гагаріна – Степана Бандери. Голосування Кропивницької міської територіальної громади здійснюється на платформі електронної демократії (e-DEM) за посиланнями:

https://consult.e-dem.ua/polls/3222

https://consult.e-dem.ua/polls/3223

Публічна консультація триватиме до 20 червня 2024 року.

Інструкція, як зареєструватися на платформі теж є. Процедура та сама, що і при голосуванні за електронні питиції, громадський бюджет – через ЕЦП, Bank ID або Mobile ID.

Виходить, у нашій міській раді досі остерігаються таких назв і намагаються підпертися громадською думкою? Член топонімічної комісії Світлана Ковтюх резонно зауважила: «Дві знакові для України назви – Героїв УПА і Степана Бандери ніяк не займуть почесне місце на мапі Кропивницького. Під час війни депутатам міської ради варто було б виявити високу свідомість, узяти на себе відповідальність і прийняти рішення на користь згаданих назв, пропонованих топонімічною комісією».


Надрукувати   E-mail