Із символіки Кропивницького зникне вензель «святої» Єлизавети?

Добра новина від міської влади – у Кропивницькому проведуть онлайн-опитування задля вивчення громадської думки щодо необхідності зміни символіки міста.

Участь у ньому можуть взяти жителі міста, представники інститутів громадянського суспільства, засоби масової інформації, регіональні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, освітні установи різних типів та видів, політичні партії, етнічні та інші соціальні групи, творчі спілки, наукові установи, поліграфічні та рекламні агенції тощо, які розташовані в межах територіальної громади.

Взяти участь в обговоренні можна заповнивши Google-форму на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради за посиланням: https://kr-rada.gov.ua/simvolika_mista/opituvannya-simvolika/, та на платформі E-Dem за посиланням: https://consult.e-dem.ua/polls/730.

Опитування триватиме з 2 по 16 серпня. Оприлюднення результатів – 19 серпня.

Про які ж зміни в символіці йдеться? Очевидно, про вензель «святої» Єлизавети. Скільки насмішок із цього приводу було, а він і досі там – на прапорі і на гербі нашого міста! Ясна річ, у святих не було ніколи ніяких вензелів, а той, що потрапив на нашу символіку – цариці Російської імперії Єлизавети.

Як він там опинився? Ще не так давно тренд Єлизавнти, яка нібито свята, був дуже потужним у нашому місті. Уже забули, як Євген Бахмач стукав кулаком по столі і кричав, що примусить усіх – і місцевих депутатів, і Верховну Раду прийняти назву Єлисаветград? Після падіння комуністичної ідеології і розпаду Союзу, коли історія починалася із 1917 року, у нашому місті вона взялася починатися із 1754-го, часу заснування фортеці, яка зовсім не потрібна була українцям, зате стала потужним засобом для Російської імперії у справі колонізації краю та знищення козацтва.

Але більшість наших істориків і краєзнавців на початку 90-их років спрямовували свій зір саме на єлизаветградський період, який російська пропаганда (а вона діяла повсякчас, і у ті роки була ще більше впливовою!) з усих сил романтизувала. От і виявились фактично корисними ідіотами імперїї.

Схоже, російські ракети вивіяли той нерозумний романтизм з голів наших інтелектуалів. Сподіваюсь, що більшість кропивничан відкинуть той ворожий брехливий вензель з обличчя нашого міста. Якщо це не станеться сьогодні, то обов’язково станеться завтра.


Надрукувати   E-mail