Коні запряжені, візник на місці. Хто їхатиме?

Десь така картина вимальовується після публічного представлення голови обласної організації партії «Слуга народу» та керівника виборчого штабу цієї партії.

Щодо очільника партії нинішньої влади в області, то, очевидно, мало хто сумнівався, що ним був і є народний депутат Олександр Дануца. Починав він із «Молодого Руху», балотувався у ВР від «Нашої України (2002), через десять років від «Україно, вперед!» (Наталі Королевської), між ними побував у «Сильній Україні» Сергія Тигипка (помічник народного депутата ІУ скликання Сергія Олексіюка), врешті БПП – заступник голови територіальної організації і помічник народного депутата. І тільки Зе!-команда нарешті відкрила перед ним двері Верховної Ради.

І це без перебільшення, бо без телевізійно-психотропного експерименту з країною, що дозволив зеленим здійснити реактивний рейтинговий прорив, скопроментованому і певною мірою вже маргінальному перебіжчикові з партії у партію, навряд чи щось світило. Дехто у соцмережах навіть писав, звертаючись до Зеленського: «Не хочу голосувати за Дануцу, але мушу, бо ж довіряю вам!»

У раду обласної організації входять фактично усі народні депутати від нашої області, кожен з яких так само злетів на реактивному крилі лідера «95-го кварталу», а тепер і нашої країни. Плюс ще Микита Потураєв, вихідець із сусіднього Дніпра. Птах того ж польоту:

http://chas-time.com.ua/polityka/za-mistsevimi-viborami-u-nas-naglyadatime-danutsa-v-kvadrati.html

В принципі, з керівництвом усе більш-менш зрозуміло. А от зі штабом? Заявлено, що у нього входить 30 чоловік (розмах солідний!), які уже фактично усі підібрані. Непогано було б представити хоча б кількох, аби був відчутний рівень команди. Але публіці на очі потрапив тільки очільник штабу. І це Михайло Бєжан. Загалом, вибір очікуваний. Давно не секрет, що вони з Дануцою товаришують. Очевидно, тут інтерес взаємний: з одного боку доступ до влади, з іншого успішний бізнес (магазин «Копилка», кінотеатр «Портал»). Принаймні, пан Михайло і не приховував, що із на той час новопризначенним (нині уже екс!) головою облдержадміністрації Андрієм Балонем його познайомив саме Олександр. І дуже швидко після цього знайомства депутат міської ради Михайло Бєжан став радником очільника області з питань місцевого самоврядування та децентралізації. У інтерв’ю з приводу призначення на цю посаду пан Михайло фактично заявив, що вона йому не дуже цікава, а от крісло заступника голови ОДА з гуманітарних питань – інша річ. Правда, у міській раді він очолював комісію з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів. Гуманітарна сфера – трохи інше. Чи – яка різниця?

Тож, амбіції цього чоловіка очевидні. Та чи зробив він правильний вибір, щоб їх задовольнити? Враховуючи те, що й посаду радника зі зміною керівництва ОДА він може втратити. Михайло Бєжан теж уже має досвід перебіжчика: власне, депутатом міської ради він став як перший номер осередку партії УКРОП. Літо не закінчилось, а УКРОП зів’яв. У жовтні має розквітнути щось інше. Принаймні Дануца впевнений у цьому. Він вважає, що «Слуга народу» цього разу приведе у місцеву владу якісно інших людей (де вони ховались досі – жодного прізвища кандидатів не названо), а синусоїду рейтингу доведе до найвищої точки. Ну-ну…

Тільки, враховуючи загальне падіння довіри до слуг через хаотичність і некомпетентність владних рішень, схоже, минулорічний реактивний літак цілком має шанс перетворитися на звичайний віз.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail