«Наш край» уже не наш

Минулої середи восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та заборонив діяльність політичної партії "Наш край".

Крім цього, рішенням суду майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передається у власність держави. Вказано, що повний текст рішення у справі про заборону політичної партії буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради.

Мін'юст зазначає, що заборону винесено на підставі документів СБУ щодо доказів підривної діяльності членів вищевказаної партії (зокрема закликів від керівників та членів партії та її осередків).

За даними руху "Чесно", частина політиків від "Нашого краю" перейшли на сторону окупантів на Донбасі та очолили окупаційні органи влади. Сама партія категорично заперечує власний колабораціонізм і заявляє, що це не що інше, як розчищення електорального поля на майбутні вибори.

Можливо, у цьому є резон, але не можна сказати, що ця політична сила має значну популярність і вплив. Засновували її вихідці із партії регіонів Антон Кіссе, Юрій Гранатуров, Олександр Фельдман, Сергій Кальцев та Олександр Мазурчак. У 2014 році усі п’ятеро значилися співголовами партії. Станом на 2021 рік партію очолювали троє співголів: Олександр Мазурчак, Антон Кіссе та Сергій Шахов.

«Наш край» ще називають партією регіонального егоїзму. Більший вплив вона мала на місцевих рівнях. На місцевих виборах 2020 року вона посіла сьоме місце у місцевих радах, отримавши 1894 депутатських мандати у місцевих радах (4.46 % від усіх 42501 депутатських мандатів у місцевих радах) та восьме місце в обласних радах, отримавши 43 депутатських мандата у обласних радах (2.42 % від усіх 1780 депутатських мандатів у обласних радах).

У нашій області головою «НК» значиться Олександр Чудний, який починав свою політичну кар’єру ще з Руху. Очевидно, не з ідейних, а із меркантильних міркувань, бо опинився врешті-решт у партії регіонів. І недарма – встиг побувати у непоганих чиновницьких кріслах: був головою Голованівської РДА, керівником управління юстиції. А буквально пару днів тому його призначили начальником комунального закладу «Управління будинками». Теж тепле місце.

У місті Кропивницькому офіційним представником партії значиться Вадим Дрига. У нашій міській раді діє фракція цієї партії, яку очолює екссекретар міської ради і відомий бізнесмен Андрій Табалов. Крім цих двох у фракції значиться ще Валерій Шутка. Про цих депутатів можна сказати і багато хорошого, і не дуже, але у явній проросійськості, очевидно, звинуватити їх неможливо. Схоже, вони без проблем знайдуть свій новий політичний причал. У Кіровоградській обласній раді «НК» не представлений.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail