Наш земляк з Канади знає, як розпорядитися долею росії

На сайті «Кропивницький: Час-Time» неодноразово згадувалося про непримиренну до країни-агресора позицію Сергія Казнадія, сина головного режисера театру ім. Кропивницького 70-80 років Івана Казнадія, щодо подій, пов’язаних з війною України проти Росії. Він писав листи-звернення до керівників урядів США та Канади. Зокрема президента США Джо Байдена. Нещодавно він знову звернувся до американського президента, сенаторів та лідерів країн Прибалтики, де висловив власні пропозиції щодо долі післявоєнної Росії.

Слід додати, що Сергій Казнадій представник Конгресу українців Канади, бореться за Україну і підштовхує усіх політиків до повного ембарґо Росії, більшої військової підтримки України, надання їй важкої зброї. Пікетує консульство Росії в Торонто. Він не байдужий до усього, що відбувається на його батьківщині.

Президенту Джозефу Байдену, Білий дім, 1600 Pennsylvania Avenue, N.W., Вашингтон, округ Колумбія, 20500, США, 19 вересня 2022 р.

Шановний пане президенте!

Як українець Канади, я хочу висловити свою вдячність за щедру фінансову та військову підтримку, яку Сполучені Штати надають Україні.

Хоча говорити про повну перемогу над Росією ще рано, я хотів би запропонувати, з вашого дозволу, такі принципи облаштування післявоєнної Росії, які повинні гарантувати мир і стабільність у всьому світі на десятиліття вперед.

 • Оскільки Росія грубо порушила територіальні угоди та зобов'язання, сформовані після Другої Світової війни, анексувавши території Грузії, Молдови та України, усі території, захоплені Росією за останні 200 років, мають бути повернуті їхнім історичним власникам. Карелію повернути Фінляндії, Курильські острови — Японії, Калінінградську область — Польщі, Кубань і Воронезької області — Україні тощо.
 • Росія має втратити свою державність, територію та назву. Її можна було б перейменувати в Північний край або Мордовію, якою, по суті, є європейська частина Росії.
 • Треба сформовати тимчасовий орган міжнародної післявоєнної юрисдикції, який повинен керувати Росією не менше 20 років.
 • Все, що залишилося від європейської території Росії, має підпадати під міжнародну юрисдикцію щонайменше на 50 років, а військові бази НАТО, укомплектованих військовослужбовцями з Великобританії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі, Швеції, України та США, мають постати поблизу Москви, Санкт-Петербурга та, можливо, інших великих міст.
 • Східні народи та етнічні групи Росії, розташовані за Уралом, повинні отримати право на самовизначення, створення власної державності та відновлення придушеної культури.
 • Місто Москва має перестати бути столицею Росії. Його слід перенести до меншого міста, такого як Смоленськ чи Брянськ, і ближче до західного кордону того, що залишиться від Росії.
 • Кремль і всі будівлі в урядовому районі Москви повинні бути знесені, а територія району переформована.
 • Мавзолей Леніна, а також могили Сталіна та інших колишніх радянських лідерів, похованих у Кремлівській стіні, мають бути зруйновані.
 • Через жахливі військові злочини Росії, які включали масові вбивства, тортури, розстріли військовополонених, приниження та примусове вивезення українських дітей до Росії, територія Росії не повинна бути представлена в жодних міжнародних організаціях. Питання її міжнародних зв'язків і торгівлі повинен вирішувати згаданий тимчасовий орган міжнародної юрисдикції.
 • Всю російську ядерну, хімічну, бактеріологічну зброю та лабораторії, склади та їх виробничі потужності необхідно знищити.
 • Російські атомні електростанції повинні перебувати під суворим наглядом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) та мати постійну контрольну групу моніторингу на місці.
 • Росії не можна дозволяти мати власну армію, лише воєнізовану поліцію та флот берегової охорони.
 • Треба знищити оборонну промисловість і пов'язане з нею важке машинобудування.
 • Російську нафтову, газову та алмазну промисловість необхідно поставити під міжнародний контроль і управління.
 • Путіна і все його оточення, а також всіх офіцерів вищого і середнього рівня ФСБ, ГРУ і Міноборони РФ стратити по-нюрнберзьки. Решта повинні отримати тривалі тюремні терміни, а потім занести в чорний список для будь-яких державних посад.
 • Оскільки Росія населила світ своїми шпигунами, агентами та терористами, дуже суворий візовий режим має застосовуватись до жителів того, чим стане післявоєнна Росія.
 • Усі існуючі комуністичні та шовіністичні символи мають бути знищені. Сюди входять пам’ятники Леніну, Сталіну та іншим диктаторам, уся комуністична та шовіністична література, назви вулиць і організацій, інші символи комунізму та диктатури.

Росія та її мілітаризована культура мають припинити своє існування.

Пане президенте, я завершую свій лист у надії, що це допоможе Сполученим Штатам і НАТО вжити безжальних і рішучих дій щодо Росії.

Боже, благослови Америку!

З великою повагою, Сергій Казнадій, Торонто, Онтаріо, КАНАДА.

З аналогічним текстом звертався наш земляк і до лідерів прибалтійських країн. За його переконанням, у цих країнах вже відбулася низка заходів, що свідчать про наявність позитивних змін у цьому напрямку.

4 жовтня демонтували погруддя Леніна з центру фінського міста Котка та передали до музею Кюменлаакс (на фото). Фінські ЗМІ уточнюють, що статую Леніна кілька разів псували. Якось Фінляндія навіть вибачалася перед Москвою, коли невідомі пофарбували руку Леніна у червоний колір.

А 16 жовтня у пресі оприлюднено інформацію, що міністри Естонії, Латвії та Литви закликають створити Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії.


Надрукувати   E-mail