Протеже одіозного Татарова ледь не став головою нашої ОДА

Bihus.Info розповсюдило інформацію про те, що після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу президента, окремі активи його колишнього роботодавця – компанії "Укрбуд" і її експрезидента Максима Микитася – почали переписувати на оточення Татарова.

Після того, як у 2019 році Микитась опинився в СІЗО через справу "квартир Нацгвардії", було створено компанію "Дейрінг Капітал". Фірма прописана у Києві, на Антоновича, 131, де у Татарова і членів його родини є нерухомість. Одним з власників "Дейрінг Капіталу" став тесть Олега Татарова Олександр Павлушин. Фірма перехопила одну із забудов "Укрбуду" і прискорено зуміла оформити відповідні документи.

Партнеркою тестя Татарова по "Дейрінг Капіталу" є Людмила Міщенко. Вона також значиться співвласницею ще однієї компанії у тому ж будинку – "Кій-Плаза". Її партнером у цій компанії записано киянина Валерія Міщенка.

У жовтні 2020-го Міщенко став власником 45% близької до ОП компанії "Еко-Буд-Трейд" – підрядника Подільсько-Воскресенського мосту, який отримав 7 мільярдів на будівництво моста. Можливо, це той Міщенко, який ледве не став головою нашої облдержадміністрації. А ми ще тоді дивувались – звідки ноги ростуть у такого несподіваного кадрового кульбіта?

Новий голова ОДА: запропонували – пішов! (оновлено)

Фірма виявилася прокладкою – отримувала комунальні кошти, частину лишала собі, а на решту шукала реальних підрядників. За інформацією журналістів, "Еко-буд-трейд" контролює Денис Комарницький – соратник колишнього київського мера Леоніда Черновецького, а нині так званий смотрящий за Києвом від ОП. Журналісти дізналися, що 45% "Еко-Буд-Трейд", записані раніше на підставну особу, могли належати Микитасю. Міщенко, якому дісталися активи ймовірно Микитася, заявив, що попередній власник і його представник не отримували прибутку і він "звільнив його від проблем". Також Міщенко має шанси оформити контроль над ще одним активом Микитася – компанією "БК "Укрбудмонтаж". Ця фірма за останні кілька років отримала близько трьох мільярдів гривень на роботи для "Енергоатому" та Чорнобильської АЕС і контролювалася дружиною Максима Микитася.

У 2019-му дружина Микитася зі співвласників компанії зникла, а навесні 2020-го Міщенко підписав з формальним власником "Укрбудмонтажу" договір, за яким надав позику під заставу компанії. Журналісти припускають, що цей договір може стати приводом для передачі компанії. Міщенко в розмові з журналістами відмовився пояснити яким саме чином дізнався про можливість увійти в компанії з орбіти Микитася, пославшись на "інсайдерську інформацію", але при цьому зазначив, що є самостійним і займається виключно власним бізнесом.

Водночас, його фірма зареєстрована у будівлі, де багато нерухомості належить Татарову, він володіє активами Микитася про які, ймовірно знало лише його найближче оточення – зокрема, колишні топ-менеджери "Укрбуду" і головний юрист компанії Татаров.

У 2019-му Татаров захищав у судах топ-менеджерів "Укрбуду", яких теж затримували у зв’язку зі справою квартир Нацгвардії. Суд відпустив їх під застави. Татаров також відреагував на публікацію. Він заявив, що в новині "немає жодного слова правди, а матеріал містить припущення, домисли і оціночні судження". А журналістів обізвав джерелом, яке причетне до "частого поширення недостовірної інформації".

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail