«Вечірнє» відмивання грошей?

Коли побачила на сайті міської ради Кропивницького, повідомлення, що 3 березня вийшов у світ перший номер інформаційного дайджесту “Кропивницький вечірній”, була впевнена, що це робота редакції «Вечірньої газети».

Це видання, яке вже більше тридцяти років виходить у нашому місті, свого часу воно було одним з тих, хто проривав інформаційну блокаду комуністичної цензури, утверджував у свідомості тоді кіровоградців ідею незалежності. Видання переживало різні часи – злети, коли збільшувався тираж, працював професійний злагоджений колектив, падіння, коли падав рівень публкацій, вплив і інтерес читачів, фінансові проблеми.

Редактор «Вечірньої газети» Сергій Запорожан не підтвердив мого оптимізму:

– Ні, до випуску «Кропивницького вечірнього» наша редакція не має жодного стосунку. Це ідея з’явилась серед чиновництва міської влади ще пару місяців тому, а зараз бачимо і її реалізацію.

Нині, коли більшість інформації перейшла у електронну форму, «Вечірня газета», яка дуже пізно пройшла процес роздержавлення і не зуміла вчасно перебудувати свою роботу, переживає дуже тяжкий період. Але всупереч проблемам, кадровій недостатності, редакції цілком під силу готувати спецвипуски, дайджести, будь-яку друковану продукцію. І жодних світоглядних чи організаційних перешкод для цього не існує. Врешті, таку роботу може виконати і будь-яка інша редакція.

Організовувати ж окрему редакцію – це додаткові затрати, які у нинішніх умовах важко виправдати. На сайті міськради повідомляють: «З патріотичного випуску кропивничани можуть дізнатися, у якому напрямку треба посилати Росію й окупантів, як приготувати коктейль Молотова, як Кропивницький долучився до оборони України, як маленька донька загиблого в АТО Героя Саша Матвієнко написала листа англійській Королеві з проханням попросити Путіна не вбивати українських дітей.Також у номері знайдете адреси всіх укриттів у місті та що треба знати під час перетину блокпостів».

Уся ця інформація давно відома і поширена у різних формах. Чи варто заради того, щоб ще раз відтворити давно відоме, витрачати десятки тисяч гривень?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail