Як очистити політикум від зрадників?

Член політради партії "Слуга народу" та один з кураторів партії у Харківській області Вадим Слюсарєв ще 18 лютого виїхав з України до Російської Федерації. За даними бази російської прикордонної служби, які опинились у розпорядженні українських ЗМІ, 18 лютого Слюсарєв заїхав до Росії на авто через КПП "Нехотіївка". Метою зазначено "тимчасове проживання".

А 26 лютого на третій день після вторгнення Росії Слюсарєв став на облік, зазначивши заплановату дати виїзду 26.02.2022. Хоча в момент перетину кордону у базі зазначається період перебування до 10 березня. Ні тоді, ні зараз в Україну він не повернувся. Усе це може свідчити також про те, що він знав про вторгнення Росії зарані і був частиною агентури РФ в Україні.

Хто ж такий цей Вадим Слюсарєв? Колишній військовий, навчався в Донецькому військовому училищі, займав високі пости у Держприкордонслужбі та експомічник Артема Пшонки. Він також ‒ фігурант розслідування «Схем» про його вплив на кадрову політику, зокрема, на формування частини списку «Слуги народу» в мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради. Після виборів став радником першого заступника керівника Офісу президента Сергія Трофимова. Про вплив прикордонника часів Віктора Януковича на формування списків мажоритарників від президентської партії розповідали раніше журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») ‒ у розслідуванні «Приховані обличчя нової влади. Хто стоїть за командою Зеленського в Харкові?».

За данимии «Скелет.інфо» Слюсарєв займався різноманітним бізнесом, в основі якого фактично лежала контрабанда. Свого часу сотні тисяч гривень передавав для політичної сили Євгена Мураєва, але переконавшись, що той має незначну електоральну підтримку, перескочив до «СН».

Журналісти проаналізували, хто представляв інтереси партії «Слуга народу» на Харківщині, і виявили: низка уповноважених осіб кандидатів від президентської політсили на мажоритарних округах працювали у фірмах Вадима Слюсарєва або мали з його компаніями спільні контакти. Серед народних депутатів-мажоритарників від партії «Слуга народу» із Слюсарєвим, як виявили «Схеми», пов’язані переможець в 170-му окрузі Андрій Одарченко, в 173-му ‒ Олександр Бакумов, в 179-му ‒ Олексій Кучер (пізніше був головою Харківської ОДА) та у 181-му ‒ Дмитро Микиша. Деякі з них заперечили такий зв'язок зі Слюсарєвим або запевнили, що просто знайомі з ним. Як виявили «Схеми», Вадим Слюсарєв через бізнес пов’язаний зі щонайменше чотирма харківськими мажоритарниками.

У свою чергу, голова Харківського обласного штабу президентської партії і №28 у списку Павло Сушко заперечив вплив Слюсарєва на роботу «Слуги народу» в регіоні та формування списку мажоритарників.

Слюсарєв також потрапив у базу «Миротворець» за  участь у контрабандних схемах і незаконне свідоме порушення державного кордону України задля відвідання окупованого Криму, де його родина має дорогу нерухомість.

На жаль, у нашому політикумі – і в парламениті, і у високих управлінських кріслах таких діячів безліч. Не всі вони прямі агенти Росії, але обплутані корупційними схемами та далеко не державними інтересами. Нової України не буде, доки вони матимуть вплив і безмежні можливості. Отож, під час майбутніх виборів, після нашої перемоги, слід дуже прискіпливо ставитись до кожного кандидата, оприлюднювати усі нюанси його життя і діяльності. За найменшого сумніву блокувати потрапляння у владу. Інакше, заради чого наша жертовність і втрати?

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail