Наше обленерго відключає світло справедливо

Урядовий портал повідомив, що під час наради за участю членів Антикризового енергетичного штабу зі сталої роботи енергетичних об'єктів, міністр енергетики Герман Галущенко доповів, що на виконання завдання глави уряду спільно з Державною інспекцією з енергетичного нагляду, НКРЕКП та правоохоронні органи провели позапланові перевірки обленерго у кожній області.

За підсумками першого етапу перевірок зафіксовано 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики. З них найпоширеніші:

– порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;

– застосування стабілізаційних графіків, не передбачених чинним законодавством;

– відсутність у графіках планових відключень об'єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;

– недотримання тривалості відключень;

– відсутність узгодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

За інформацією Держенергонагляду, найбільше порушень виявили у роботі: ПрАТ "Волиньобленерго", "ДТЕК Київські регіональні електромережі", "ДТЕК Київські електромережі", АТ "Полтаваобленерго", ПАТ "Тернопільобленерго", "Чернігівобленерго".

Найменше порушень зафіксували в АТ "Прикарпаттяобленерго", "Харківобленерго" і ПрАТ "Кіровоградобленерго".

Оператори систем розподілу повинні усунути порушення до 31 грудня, а в разі невиконання приписів будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.

Про те, що обленерго нерівномірно відключає споживачів від електроенегії, було відомо ще на початку листопада. Тоді НКРЕКП попередила обленерго про соціальну напругу, яка може виникнути внслідок такої роботи. Мешканці Києва, наприклад, навіть вимагали ввести контроль за відключеннями світла ДТЕК. Було зареєстровано петицію. На початку грудня до СБУ надійшло перше звернення щодо перевірки відключення світла на справедливість.


Надрукувати   E-mail