Аварія водопроводу. Нотатки потерпілого

Аварія водопроводу – це те, що може статися у кожного. І у будь-який момент, часто неочікуваний, як у нас.

Суботній вечір, темніє. Спускаю у підвал (ще царський, великий, капітальний, з арочною стелею), куди у нас заведений водопровід, консервацію, і буквально у мене на очах зі старенької і підгнилої труби виривається цівка води і біжить на підлогу. Підставляю миску, роблю якусь обв’язку ганчір’ям і водночас набираю 1580 – міську аварійну службу. Приїхали чотири бравих хлопці, подивились, вирішили, що хомут на це місце поставити не можна і попросили шматочок дерева. Дав. Попросили ще ножа, щоб вирізати з нього чопик. Приніс. Вирізали, почали забивати в трубу, вона тріснула далі, і цівочка перетворилася на ручай. Спитали, чи нема у мене шматка велосипедної камери, почувши негативну відповідь, пішли шукати у себе в машині. Знайшли. Попросили дроту, щоб її обмотати. Дав. Обмотали, текти стало менше, але однак більше, ніж до їхнього візиту.

Порадили викликати аварійну водоканалу, щоб перекрити воду в колодязі у місці підключення нашої труби до будинку. Приїхала аварійна водоканалу. Поки їхали, намагалися знайти у себе на схемі місце підключення нашого будинку до мережі. Не знайшли. Методом наукового тику обійшли з ремонтником весь квартал, місця підключення не виявили. Оператор водоканалу зателефонувала і довго переконувала мене, що ділянку труби від місця підключення до нашого будинку мають обслуговувати і ремонтувати власники. Я погодився, але попросив хоча би відключити подачу, бо до ранку будинок попливе. На що отримав відмову у зв’язку з відсутністю інформації про місце врізки труби від будинку в магістраль. Майстер розвів руками і повідомив, що аварійні автомобілі водоканалу не мають обладнання для ремонту системи під тиском. Але зробив гарну справу: дав телефон приватних ремонтників, які здатні таку роботу виконувати.

Ніч пройшла без сну: носили воду з підвалу на грядки, за що нам були щиро вдячні дерева і рослини на городі. Зранку приїхав один (!) приватник на «Газелі», упакований, як Джеймс Бонд. З газовим зварювальним апаратом, шланги від якого можна до 9-го поверху дотягти, повним комплектом запчастин для ремонту, спецодягом і т.і. Зайшов у підвал, нечемно висловився на адресу колег, які переконували мене, що нашому водопроводу прийшов капець, і за годину ліквідував аварію. Його не злякала ні робота під тиском, ні іржава труба, ні складність роботи, ні незручний доступ до місця ремонту. Людина просто якісно зробила свою роботу і отримала гідну винагороду. Красень!

Отож: 1. Проблеми індіанців шерифа не переймають. У першу чергу це стосується власників домоволодінь: все, що від врізки і далі – виключно ваша печаль, на яку водоканалу начхати. 2. Аварійні служби допоможуть вам приблизно як освячення московськими попами святою водою вулиць міста для профілактики COVID. І у першу чергу за це несуть відповідальність ті, хто мав би забезпечити ці служби всім необхідним. А не виставляти їх на посміховисько громадянам з чопиками і велосипедними камерами. 3. Майте під рукою телефон майстра, який у випадку аварії надасть вам кваліфіковану допомогу.

І для профілактики – не дивіться перед сном канали Медведчука! І не тільки перед сном. Взагалі не дивіться!

Віктор Делюрман


Надрукувати   E-mail