Чи керуватиме начальниця управління освіти після зимових канікул?

Кропивницький апеляційний суд відсторонив від посади начальницю міського управління освіти Ларису Костенко, яку підозрюють у зловживанні службовим становищем, та обрав їй запобіжний захід.

Ще 10 листопада Ларисі Костенко та працівниці бухгалтерії управління оголосили підозри у зловживанні службовим становищем. За версією слідства, вони з місцевого бюджету оплатили рахунки за електроенергію, яка фактично не була спожита, на 600 тисяч гривень. Працівницю бухгалтерії звільнили з посади, а Лариса Костенко продовжила керувати освітою міста: Кіровський міськрайсуд не задовольнив відповідне клопотання прокуратури і навіть не обрав їй запобіжний захід. Тож минулого тижня апеляційний суд розглянув скаргу прокуратури. Прокурорка Маргарита Коваль зазначила, що йдеться про порушення, пов’язане зі службовим становищем. Мовляв, подальше перебування на посаді дозволить підозрюваній створити нові документи чи знищити попередні, вплинути на свідків, іншим чином перешкоджати слідству. А то за майже місяць після висунення підозри пані Лариса цього зробити не встигла? Сміх і гріх із ефективністю роботи нашої правоохоронної системи!

На засіданні в апеляційному суді Лариса Костенко заявила, що у 2021 році, в якому, за версією слідства, відбулося зловживання, шість разів змінювався електропостачальник, але не змогла відповісти, чому були закриті бухгалтерські звіти без проведення звірки. Вона також зазначила, що ті гроші, які були переплачені з міського бюджету у 2021 році, електропостачальник повернув у листопаді 2023 року. Однак апеляційний суд частково задовольнив скаргу прокуратури і відсторонив Ларису Костенко від посади начальниці управління освіти Кропивницької міської ради до 9 січня 2024 року. Якраз до закінчення зимових канікул.

Голка залишається в яйці?

Чи вийде пані Лариса на роботу після цієї дати? Цілком можливо, адже прокуратура чомусь не звертає увагу на те, що в управлінні освіти Кропивницької міськради Держаудитслужба знайшла порушень майже на 9 мільйонів гривень.

Кримінальне провадження є. А чи буде покарання і звільнення?

Апеляційний суд також частково задовольнив клопотання прокуратури щодо запобіжного заходу, визначивши його у вигляді застави у 107 360 гривень. Це копійчана сума для пані Лариси, яка, як раніше повідомлялось у ЗМІ, офіційно отримує кілька десятків тисяч гривень щомісяця. При цьому один з наших судів безробітному визначив заставу у розмірі майже двохсот тисяч. Такий різний підхід до різних людей.

Вл. інф.

А тим часом Стало відомо, що управління освіти Кропивницької міськради уклало угоду з підприємством, яке виграло відповідний тендер, на закупівлю інтерактивного обладнання для шкіл на 10,6 мільйона гривень. Інші учасники тендеру поскаржилися на дискримінаційні умови аукціону. ТОВ «Дидактиклаб» має забезпечити для шкіл міста 76 інтерактивних комплектів по 139 800 гривень кожен до 15 грудня 2023 року. Йдеться про інтерактивні сенсорні панелі, стійки, комп’ютери та програмне забезпечення з доступом до щонайменше 50 україномовних ліцензійних цифрових підручників 1-11 класів. Водночас можна знайти подібні мультимедійні комплекси за близько 77 тисяч гривень, а українські підручники є у безоплатному доступі онлайн.


Надрукувати   E-mail