Голка залишається в яйці?

Минулого тижня вчительський (та й не тільки!) загал міста приголомшила звістка: «Начальниці управління oсвіти Крoпивницькoї міськoї ради та працівниці бухгалтерії управління прoкурoри oбласті пoвідoмили прo підoзру за фактoм злoвживання службoвим станoвищем.

За даними слідства, підoзрювані, за пoпередньoю змoвoю, діючи в інтересах приватнoї структури – пoстачальника електрoенергії, включили дo oплати та за кoшти місцевoгo бюджету здійснили oплату електрoенергії, яка фактичнo не була спoжита закладами oсвіти міста. Внаслідoк злoвживання інтересам теритoріальнoї грoмади, посадовиці завдали шкoди у рoзмірі майже 600 тисяч гривень. Це підтверджує виснoвoк відпoвіднoї експертизи».

Кажуть, що підозру Ларисі Давидівні Костенко (а йдеться насамперед про неї) вручили на лікарняному ліжку.

Минулого понеділка прокурори Кропивницької окружної прокуратури, у межах розслідування кримінального провадження про зловживання керівника управління освіти міськради та працівника цього Управління, звернулися до місцевого суду з двома клопотаннями: про відсторонення посадовиці та її підлеглої від займаних посад на час слідства, а також про обрання фігурантам справи запобіжних заходів.

15 листопада, Кіровський районний суд не задовольнив клопотання прокурора щодо відсторонення очільниці управління освіти Кропивницької міськради Лариси Костенко, яку підозрюють у зловживанні службовим становищем, з посади. Прокуратура в апеляційній інстанції буде оскаржувати рішення суду. Суддя Олексій Галаган також відхилив клопотання слідчого та прокурора про обрання запобіжного заходу керівниці міського управління освіти Ларисі Костенко. Це рішення прокуратура теж оскаржуватиме.

Що ж сталося? Чому закрутилася така завірюха навколо порівняно незначного порушення? Адже Лариса Давидівна виходила сухою і з набагато глибших вод? http://chas-time.com.ua/liudyna/kriminalne-provadzhennya-e-a-chi-bude-pokarannya-i-zvilnennya.html

І цього разу вона свою вину заперечує. Доєднується до судових засідань з лікарняної палати.

Одна з найпростіших версій: вчасно не поділилася з ким треба. інша – багатоходівочка, мовляв, той, хто націлився на посаду міського голови на майбутніх виборах хоче мати свою людину на цій посаді. Адже вчительство – численний і дуже зручний електорат, який піддається на будь-яку маніпуляцію.

Ларису Костенко варто було б звільнити з посади не стільки за фінансові порушення, а за те, що дозволяла собі подібні маніпуляції і вчительством, і керівниками навчальних закладів. Але поки педагогічний загал мовчить, голка залишається в яйці.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail