Дві сторони медалі-нацвідбору на Євробачення

Минулого тижня завершився національний відбір виконавців на Євробачення. І наш край тут засяяв талантами.

Україну на пісенному конкурсі «Євробачення-2024» цього разу представлятиме alyona alyona у дуеті зі співачкою Jerry Heil з піснею «Teresa & Maria». Альо́на Оле́гівна Савране́нко — українська реперка, авторка пісень та інфлюєнсерка, власниця лейблу звукозапису Enko. Народилася 14 червня 1991 року в містечку Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області. Батько – наладчик вентиляційних мереж, мати пакувальниця горіхів та фініків на фабриці. Коли Альоні виповнилося 13, родина переїхала у селище міського типу Баришівка. З 15 років підробляла продавчинею на ринку, касиркою, колекторкою, прибиральницею. Здобула дві вищі освіти: закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди.

За даними букмекерських контор, станом на вечір минулої неділі Україна має найвищі шанси на перемогу на "Євробаченні-2024".

Цьогоріч глядачам Нацвідбору на "Євробачення" вперше перекладали шоу жестовою мовою. Завдяки емоційному перекладу пісень сурдоперекладачка Катерина Заботкіна із Кропивницького стала справжньою зіркою соцмереж – українці навіть закликали відправити на "Євробачення 2024" в Мальме саме її. Дівчина каже, що виконання пісень Нацвідбору для неї – величезна честь. Правда, через день з’явився коментар Українського товариства глухих, де переклад Заботкіної назвали аматорським, бо справді глухі люди його не розуміли.

Та це дрібниці, порівяно з тим, на що звернула увагу блогерка Олеся Дацько: «Майже 11 мільйонів за послуги з організації нацвідбору Іноземному підприємству "1+1 ПРОДАКШН". Вам не привиділося. З 24 січня по 3 лютого 2024 року ми з бюджету заплатили типу за організацію Нацвідбору приватному підприємству самі здогадуєтеся чийому. Самі дивіться: договір укладений лиш 26 січня 2024 року. І всі послуги мали бути надані до 3 лютого 2024 року.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-02-01-004023-a

Тобто не Суспільне, яке ми утримуємо бюджетним коштом, провело цей нацвідбір. Ці "небесні" послуги надавало, виявляється, Іноземне підприємство "1+1 Продакшн". А гляньте-но які послуги надало це підприємство! За неповні 10 днів. Половину з цього за бюджетну зарплату і за наявних ресурсів в Суспільного мало б зробити саме Суспільне. Почитайте цей договір! Тобто фактично з 26 січня оте іноземне підприємство "розробило концепцію конкурсу"? Ви серйозно?

Виявляється, Іноземне підприємство "1+1 Продакшн" мало виготовити якісь аудіовізувальні ТВОРИ. Вам привиділося. Це не трансляція конкурсу. Це аудіовізуальні "твори". Цікаво, хто автори цих творів?

Це тоді, коли Авдіївку стискають в кільце, бо нема чим стріляти! Це тоді, коли волонтери купують машини, дрони, ліки та зігрівайки, роблять сітки. Це коли катастрофічно бракує FPV дронів, які можуть заміняти снаряди, яких теж катастрофічно бракує!

11 мільйонів за неповні два тижні віддали "потрібним людям". І оприлюднили цей договір в Прозорро лиш 1 лютого. Щоб інші не встигли навіть нормально побачити...»


Надрукувати   E-mail