Фестиваль у карантинному форматі

Ювілейний XXV Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі, триває нині у новому форматі.

Провести фестивальні заходи у режимі онлайн вирішили днями працівники Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості. І вони довели, що фестивальний рух навіть у віртуальному просторі має право на життя.

Тема нинішнього фестивалю «Сучасна Україна моїми очима» об’єднала близько 500 дітей та молодь віком від 10 до 21 років з 12 областей України: Волинської, Дніпровської, Донецької, Кіровоградської, Київської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської, а також хореографічний колектив з Республіки Польщі.

Ось, наприклад, що сказала керівниця команди з Київської області Олена Шпильковська про ідею організувати фестиваль онлайн: "Це теж певний досвід, як для керівників, так і для дітей. Ми повинні рухатися в ногу з часом, і онлайн-спілкування дає можливість охопити більше ідей, показати, на що ми здатні в такий час. Звичайно, хотілося б поїхати і поспілкуватися безпосередньо, я маю багато друзів-однодумців".

Організатори фестивалю – Міністерство освіти та науки, державний центр позашкільної освіти України, управління освіти та науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Міжнародна асоціація позашкільної освіти – доклали зусиль, щоби чітко донести ідею фестивалю: об’єднання учасників навколо громадянських цінностей, які є основними для нинішнього суспільства.

Онлайн-спілкування тривало протягом трьох днів, де розглядалися та обговорювалися конкурсні роботи за номінаціями "Громадська думка", "Хореографічне мистецтво" та "Образотворче мистецтво".

"Протягом фестивалю лунала думка про те, що Земля знов показала людству – вона спільний дім для нього. Отож, попри розмаїття культур, етносів, економік у всіх мешканців планети може бути спільна біда, яку подолати можна тільки об’єднавши зусилля. А це ще раз підтвердило той факт, що фестиваль до дня Землі у тренді. І актуальних тем для нього вистачить ще не на одне покоління", – зазначила заступник директора з виховної діяльності Кіровоградського обласного ЦДЮТ Лариса Кордонська.

Любомир Романов


Надрукувати   E-mail