І ниншнє літо – з «Бригантиною»

Уже не одне покоління дітей із вдячністю і радістю згадують літо у «Бригантині». Колишній піонерський табір, один з небагатьох в області, який не був зруйнований і знівечений, а знгачною мірою зусиллями його багаторічного директора Миколи Теофановича Наконечного, розвивавється і щороку радує дітлахів неординареним дозвіллям.

Тривалий час для багатьох дітей наших працівників оздоровчий табір «Бригантина» (Новоархангельськ) став найулюбленішим місцем відпочинку та оздоровлення, з яким гідросилівці поріднилися.

Для підприємств «Гідросила», «Гідросила АПМ», інструментального заводу «Лезо» піклування про дітей не носить декларативний чи показовий характер. Це систематична робота, яка з роками переросла у традицію і стала необхідністю.

Ні криза, ні економічні негаразди не перекреслюють турботу про підростаюче покоління. Для наших підприємств і для профкому це залишається золотим правилом. На дітях ми не економимо, адже живемо не сьогоднішнім днем, а дивимось у майбутнє, яке будуватимуть наші діти. Навіть у складні часи робиться все, аби діти повноцінно відпочили, а їхні батьки не ламали голови, як зміцнити здоров’я своїх чад улітку, де їх прилаштувати.

В усіх колективних договорах підприємств містяться положення про пільгове дитяче оздоровлення. Працівник оплачує лише 20 відсотків вартості путівки, решту коштів виділяють підприємства і профком. До того ж, доставка дітей до місця оздоровлення здійснюється безплатно. Слід зазначити, що ми щорічно, повністю задовольняємо всі заявки.

З кожним роком ми все більше переконуємося, що «Бригантина» – це особливе місце, де діти можуть цікаво, весело й корисно провести свої канікули. Літо, сонце, свіже повітря, гарний настрій і море позитивних емоцій – все це забезпечує відпочинок у таборі. Нещодавно 30 дітей ми привезли після оздоровлення з 2-ї зміни, а 25 липня відправили дітей на третю зміну. Літо для нас не просто гаряча пора, а й екзамен на організацію оздоровлення. Про те, як ми його здали, скажуть самі діти і батьки.

Валентина Вербицька утретє відправляла доньку Лізу за путівкою профкому і дуже задоволена її оздоровленням. «Табір дає дитині багато – я в цьому уже переконалася. Це спілкування, нові знайомства, враження, розвиток. Ліза залюбки оздоровилася б іще раз, але це уже плани на наступний рік. Перебуваючи у таборі, донька підросла. Хочу відзначити велику роль профкому в оздоровленні дітей, який це організовує і разом з керівництвом здешевлює путівки. По першому дзвінку, як ми тільки забажали поїхати в табір, нам залюбки запропонували путівку. Я рада, що чоловік працює на інструментальному заводі «Лезо» і ми маємо можливість на пільгових умовах оздоровлювати дитину».

«Мені дуже сподобалося в таборі, – розповідає Ліза, – я знайшла нових друзів, нові захоплення. Відвідувала різні гуртки, особливо сподобалися заняття із бісероплетіння. Багато поробок привезла мамі. Буду продовжувати займатися цією справою. Також відвідувала гурток випилювання та випалювання з дерева і теж мамі подарувала скульптуру, виготовлену своїми руками».

Комірник служби головного механіка заводу «Гідросила АПМ» Наталія Коломієць задоволена відпочинком доньки на усі 100 відсотків. «Вона уже вдруге відпочивала у «Бригантині» і тільки й мріє тепер про цей табір. А син утретє їздив. Коли відправляла доньку уперше, дуже хвилювалася, за усі дрібниці, а цього разу уже було менше переживань, бо бувала у таборі і бачила, в яких чудових умовах відпочивають діти. Після табору донька стала самостійнішою, навчилася виготовляти вироби з бісеру, картини з піску». «Найбільше мені сподобалося свято Івана Купала, коли ми стрибали через вогонь, – доповнює маму Ганнуся, це було дуже романтично. Брала участь у спортивних заходах, зокрема, з перетягування канату (наша команда у цьому виді спорту перемогла), з гімнастики. Мрію про відпочинок у наступному році».

Із захопленням відгукується про відпочинок син інженера з метрології заводу «Гідросила» Олени Чемойдан. «У нас, можна сказати, прописка у «Бригантині» постійна. Кращого місця для оздоровлення просто не знайти. У нього уже є друзі, з якими підтримує стосунки. Задоволений Олексій

5-ти разовим харчуванням – ситне, різноманітне, збалансоване. Умови проживання теж заслуговують високої оцінки. Після табору син став самостійнішим, більш комунікабельним, навчився танцювати». «У таборі дуже багато розваг, – розповів Олексій, – ми купалися у річці, на подвір’ї, грали у різні ігри, займалися спортом. Навчився грати у хокей на траві. Відвідував також гурток з бісероплетіння – хлопчики теж захопилися цією справою. Для мами виготовив каблучку та брелок. Я дуже гордий, що у таборі отримав подарунок – футболку «Лідер зміни».

Доповнює розповідь своїх рідних бабуся Лариса Чала: «На заводі працювала ціла наша династія: мама, свекор, свекруха, я, тепер у доньки тут робоче місце, тобто три покоління. Дуже вдячна адміністрації і профкому за чудову організацію відпочинку, за збереження традицій – піклуватися про підростаюче покоління. Я відпочивала ще у «гідросилівському» таборі «Ялинка», тепер онук оздоровлюється у «Бригантині». Це здорово, що завод зберігає соціальну складову, багато робить для дітей працівників. Можна сказати, вони зростають на очах у підприємства. А якщо дітям добре, то нам, дорослим удвічі краще. Дуже продумані гуртки, секції: усе спрямоване на розвиток – фізичний і розумовий».

Сергій Олійник, голова єдиної первинної профорганізації «Гідросила»


Надрукувати   E-mail