Іоасаф може поїхати до свого друга Кіріла, а що робити з єпархією?

Як повідомила пресслужба Ленінського районного суду, екскерівника Кіровоградської єпархії, колишнього митрополита Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа (Петра Губеня) та секретаря епархії Романа Кондратюка визнано винними у розпалюванні релігійної ворожнечі.

Обидва підтвердили, що визнають свою вину. Петру Губеню призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, а саме із забороною обіймати керівні посади у релігійних організаціях України строком на один рік. Відповідно до статті 75, Петра Губеня звільнили від відбування основного покарання з випробувальним терміном два роки, поклавши на засудженого обов’язки відповідно до ч.1 статті 76 ККУ. Романа Кондратюка також визнали винним та призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади (керівні посади у релігійних організаціях) строком на один рік. Відповідно до статті 75 звільнили від покарання з випробуванням на два роки.

Якщо ці «святі отці» визнали свою вину і це доведено у суді, то що ж єпархія? Виходить, Кіровогроадська єпархія УПЦ – розсадник релігійної ворожнечі? Власне, це було відомо давно. І тільки зараз підтверджене вироком суду. Але чому ж тоді потерпіли тільки Іоасаф і Роман Кондратюк? А всі інші, хто виконував їхні вказівки, підтримував, врешті, не зупиняв осквернення Божої віри огидним русофільством і насаджуванням ворожнечі до інших конфесій і людей, які прихильні до України?

З цим все нормально? Хай продовжують свою справу? Врешті, Іоасаф, позбавлений релігійної кар’єри (хоч і ненадовго, але, сподіваємось, в Україні назавжди), може поїхати до свого друга і наставника, очільника РПЦ Кіріла. А що ж робити з такою єпархією? Це рішення суду має стати початком судової заборони діяльності УПЦ (в фатично підрозділу ФСБ) у нашому краї.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail