Лавандовий Рей і справжній казкар

Останній день червня, ми на межі нашої і Черкаської областей прямуємо до с. Лісного в Лавандовий простір. Дорога потопає в буйній зелені, крізь яку виблискує водами Тясмин. Задивившись, не зчулися як раптом перед нами – ошатна, дуже доглянута, привітна садиба. Нас оточив ніжний квітковий аромат, а перед рядами бузкових квітів нас вітають господарі – Лариса і Олександр Маломуж з так само привітним, величезним собакою – Реєм.

Лариса розповіла нам про рослину із надзвичайними цілющими якостями, з лавандовою продукцією. Ми отримали насолоду від прогулянки і фотосесії. А Олександр допоміг спілкуватися і фотографуватися з Реєм! Не описати, скільки за одну годину пролилось на нас турботи, уваги і щирої привітності – ми почувались як вдома. І розставалися з великою вдячністтю і щемом!

Далі дорога привела нас до невеличкої заплави Тясмина серед могутніх скельних утворень. Біля берега на нас чекало три ошатних човни з кремезним симпатичним чоловіком – Олексанром Муштою, який підтримуючи нас, з жартами допоміг розміститись у човнах. Перед нами повільно пропливали величаві скелі, роскішні степові і лугові рослини, ховались полохливі жабенята. У такт руху тривала розповідь про геологічну історію Тясминського каньону, про стародавні племена і близькі до нас народи, які заселяли цей край, про легендарні історичні особистості...

Склалося враження, ніби перед нами був справжній казкар, а ми опинились в цікавій і мужній казці. Професіоналізм нашого екскурсовода, знання з геології і біології про червонокнижні рослини і історію народу, глибина його світогляду вразили не тільки нас, але і кількох науковців, які на часі трапились в нашій групі! З радістю і великим задоволенням ми фотографувались на згадку. Домовились про наступні відвідини. Хочеться, аби всі знали про прекрасні куточки природи нашої України, про справжні перлини інтелекту, душі і відданості людей Краю!

Ніна Бабанська, учитель-методист, відмінник освіти України, еколог і народознавець

P.S. Дякую величезне всім за цю подорож. Мені з вами було дуже комфортно! Рідко зустрінеш на один квадратний метр стільки класних людей!

Оксана Демитрієнко, учасниця групи. "Мандруємо Кіровоградщиною"


Надрукувати   E-mail