Маруценко знову показав клас

Вийшла у світ третя книга із серії «Боковенька». Цього разу вона присвячена історії міста Долинська. Незважаючи на те, що я давно цікавлюсь краєзнавством та історією нашого краю, я довідався з книжки Віктора Григоровича Маруценка багато цікавих фактів, про які не знав. Автор, готуючи чергову «Боковеньку», попрацював в архівах, покопирсався у власній пам’яті і написав просто неоціненну працю з історії нашого міста.

Читається «Боковенька» легко і невимушено. Увечері, після роботи, здавалося б заморений, просто взяв «Боковеньку» погортати і не зміг відірватися, майже всю одразу прочитав.

Рекомендую кожному долинчанину придбати цю книжку, адже любити Долинську і не знати чи не цікавитися історією нашого міста просто неможливо. А вчителям історії та краєзнавства «Боковенька» необхідна як джерело для підготовки уроків, як навчальний посібник, адже я впевнений, іншого подібного видання поки що не існує, а ті уривчасті дослідження, спогади, статті у місцевих засобах масової інформації, які друкувалися раніше, дуже часто були перекрученні через різні причини – поверховість знань у самих авторів, недоступність для них архівних джерел, ідеологічні перекручування та вихваляння окупаційного совєтського ладу і її діячів.

І ще, «Боковенька 2020» присвячена суто історії міста. До неї можна додавати ще матеріали, але усе, що має Віктор Григорович, фізично не помістилися в альманах, тому, думаю робота триватиме. Адже історія міста та населених пунктів нашого, тепер уже розформованого району, ще й досі чекає на своїх дослідників.

Слід зазначити, що Віктор Маруценко, який у 2015-2016 році, будучи членом топонімічної комісії, відстоював державницькі інтереси, надавав топонімічній комісії відповідні історичні матеріали щодо назв вулиць та діячів, чиїми іменами вулиці були потім названі, у тому числі іменами наших славних земляків. З допомогою Віктора Григоровича нам вдалося у Долинській перейменувати 29 вулиць і провулків українськими назвами, які є свідченням нашої історії, повагою до її діячів, серед яких незаслужено колись забуті імена наших земляків.

Придбати працю В.Маруценка можна у її автора (музей Долинського району), або ж в «Остаповій Скрині», тел. 097 807-02-41

Олександр Ромащенко


Надрукувати   E-mail