Порцеляна з Канади – на пам’ять про предків

Заступник директора музею мистецтв Ганна Осипова поділилася незвичайною новиною: музей отримав подарунок з Канади. У самому факті подарунка, ясна річ, нічого незвичайного немає. Але мотиви дарувальниці – громадянки Канади українського походження Олени Берикул-Криворучко зворушують. Тим більше подарунок прийшов якраз до 20-річчя музею.

– Він прибув до нас морем, перетнувши Атлантичний океан, з Канади, міста Бері, Онтаріо, – розповіла пані Ганна.— Це – колекція виробів зарубіжної побутової порцеляни. Олена Берикул-Криворучко 30-ть років збирала порцеляну і вирішила подарувати приватну колекцію чотирьом регіонам України, звідки походить її родина. Одним з них є наша Степова Еллада – Кіровоградщина, звідки походить її бабуся Романенко Катерина Амосівна і де у 18-19 століттях мешкали її пращури: Криворучки – буські козаки Красносілля. За словами пані Олени її прадід Амос Романенко служив поваром у генерала Самсонова в Якимівці, а дід Віктор Берикул (з родини переселених молдован) працював на залізниці в Олександрівці.

Пані Олена, вчитель музики, драми і танців у середній державній школі, надіслала не просто унікальне зібрання колекційного посуду, а й збірку цікавого інформаційного та ілюстративного матеріалу та незвичайних фактів про складові цієї колекції та її експонати. 76 предметів різноманітної порцеляни: тарелі, вази, чашки та блюдечка, статуетки, підставки, декоративні тарелі та ін. вироби побутової порцеляни стануть новою експозицією «Краса широкого вжитку», яка вже незабаром буде відкрита в Музеї мистецтв.

Поки ж що нові надходження проходять обов’язкову процедуру взяття на музейний облік, атрибутування, паспортизацію, щоб стати гідною складовою фондового зібрання музею – державною частиною Музейного фонду України.

«…Цим даруванням я сподіваюсь зробити скромний внесок в культурне відродження моєї історичної Батьківщини, поглибити співпрацю між українцями світу як єдиного народу, сприяти розвитку волонтерства і добровільного дарування в Україні» – написала Олена Берикул-Криворучко.

На фото: предмети з подарованої колекції.
Фото з ФБ-сторінки музею


Надрукувати   E-mail