Росія вбиває земну кулю?

Винуватцем землетрусу 6 лютого 2023 року в Туреччині та Сирії, який забрав десятки тисяч життів, може бути Росія.

Це лише припущення, проте для нього є підстави. В інтернеті вже поширилася інформація з посиланням на президента Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV) Карло Дольоні: землетрус стався внаслідок зсуву Аравійської тектонічної плити стосовно Анатолійської плити приблизно на 3 метри. Загальна довжина розлому становить понад 150 км.

Далі наводяться приклади, зрозумілі для будь-якого «чайника». Голосний крик у горах викликає лавину. Вибухи в кар'єрах корисних копалин викликають тремтіння Землі на кілька кілометрів. І робиться логічний висновок: коли тисячі крилатих і балістичних ракет уже рік бомбардують одну з тектонічних плит Землі, то струс отримує вся планета. І ставиться питання: невже найсвітліші уми світу не озвучать цієї причини землетрусів? Невже ні до кого із вчених не дійшло, що Росія руйнує не лише Україну, а й увесь світ, і ця війна принесе небачені втрати для планети? Навпаки, зазначається далі, так звані сильні світу цього продовжують загравати з країною божевільних самогубців. Чи вони сподіваються втекти від майбутніх екологічних катастроф?

Справедливість цих висновків підтверджує і гіпотеза на одному з російських сайтів. Сайт стверджує, що Росія здатна перемогти Америку (це, напевно, споконвічна мрія кожного росіянина — когось перемогти, а найпрестижніше — США), не вдаючись до ядерних ударів по її території. Внутрішнє ядро Землі тверде, але зовнішнє — рідке, а мантія Землі — чудовий провідник сейсмічних коливань. Тому, за словами автора гіпотези, вистачить підірвати порівняно невелику атомну бомбу «у себе вдома» — треба тільки розрахувати місце вибуху та силу заряду, — щоб сейсмічна хвиля, що викликана спрямованим вибухом, докотилася до Америки і зруйнувала її територію небаченими за силою землетрусами.

Про наслідки ядерної війни, якою сьогодні загрожує російська верхівка, ми всі добре поінформовані: це ядерна зима і повернення людства, якщо воно виживе хоча б частково, до печерного віку. Але чи замислювався хтось про наслідки безлічі потужних і практично одночасних ядерних вибухів для самої планети? Чи прораховував можливі варіанти? Справедлива і оцінка — країна божевільних самогубців.

Росіяни сьогодні у своїй масі уподібнилися до лемінгів, які вчиняють масові самогубства. Але якщо щодо лемінгів це лише гіпотеза, то для росіян — справжня реальність. Подібно до лемінгів, що кидаються у воду, вони масово кидаються в м'ясорубку війни, яку Росія влаштувала в Україні. Гинуть тисячами — за оцінками, які будь-хто знайде в інтернеті, кількість росіян, вбитих в Україні стрімко наближається до 150 тисяч, — але… не зупиняються…

Логічне питання — що робити?

Передусім — прокинутися!

Уряди розвинутих держав просто зобов'язані негайно мобілізувати вчених своїх країн для отримання відповіді на запитання: чим загрожує Землі, в геофізичному значенні слова, навіть нинішня, не ядерна, а начебто абсолютно локальна війна? Створити цільові дослідні групи, включити до них геофізиків, фізиків та математиків, здатних побудувати необхідні математичні моделі. Насамперед це могли б зробити США та Японія, які регулярно страждають від «своїх власних» землетрусів і, без сумніву, накопичили чималий досвід наукових спостережень та досліджень. А далі — причому навіть незалежно від отриманих вченими результатів — зробити висновки і знайти засоби протидії божевіллю.

Озирніться навколо. Ми живемо на дуже гарній, унікальній планеті. І не тільки нам, всій земній кулі потрібен мир. МИР — щоб ми, людство, не знищили земну кулю і самих себе у черговому військовому конфлікті, причому, не виключено, навіть не термоядерному.

Анатолій Юрченко


Надрукувати   E-mail