СБУ уже ні при чому?

Наприкінці квітня ми повідомляли, що СБУ, оголосивши нібито про затримання крупної партії медичних масок, що її якісь ділки намагались відправити за кордон, фактично крупно прокололась.

Ось що тоді розповіла мешканка Кропивницького, волонтерка Тетяна Бородіна: «"Дєлок" – це мій син, малий підприємець, на чиї чесні податки ви отримуєте немалі зарплати! І він, маючи трьох малолітніх дітей та вагітну дружину, вже кілька місяців не має роботи. Про те, що треба платити за комуналку, податки, дітей годувати, нагадувати, чи ні?! Він ні краплі не сумнівався у законності того, що робив! Самі шили на машинці маски і хотіли заробити на прожиття! Не боячись нічого, чесно і прозоро, відправив ті маски через "Укрпошту", знову ж таки, заплативши гроші за пересилку. Так от, відправив він їх 6-го квітня (заборони на не медичні (!) маски не було!), 9-го квітня їх арештовують в Києві, до сьогоднішнього дня проводять експертизу. Хоча, коли відкрили посилку в Києві, скривились, бо ж побачили, що маски кустарні! Постанова про те, що не можна пересилати будь-які маски, з’явилася пізніше! До 9, а тим більше до 6 числа її ще не було! Неправда й те, що масок було три тисячі – якраз наполовину менше. Ну, а про міфічні десять тисяч, то взагалі вигадка «кмітливих» есбеушників. То про що ж ви звітуєте, про які такі досягнення і про яку бортьбу проти тих, хто справді загрожує безпеці нашої країни?!»

Як же розвивались події далі? Ще 30 квітня на ім’я двох Іванів – голови СБУ Баканова, повідомляє Тетяна Бородіна, і начальника Кропивницького управління СБУ Осипчука було направлено листи з проханням пояснити – як і чому вийшла така прикра, м’яко кажучи, помилка. Досі – жодної відповіді. Нофіційно заявнику повідомили, що СБУ до цього скандалу, мовляв, не причетне, це все – митниця.

Яким же чином така гучна заява могла з’явитися на сайті головного управління СБУ? Чи кожен може там виставити, що забажає?

Було також направлено листа до Державної митної служби, відповідь прийшла наприкінці травня. Там чітко сказано: "Станом на 14.05.2020 протоколи про порушення митних правил не складалися". Тобто, вини мого сина, резонно запитує Тетяна Бородіна, немає жодної, законодавства України він не порушив і його сім'я постраждала ні за що, ні про що?!

А посилки досі лежать у якомусь там сховищі, ніхто не хоче брати на себе відповідальність дати вказівку «Укрпошті» відправити їх назад і повернути кошти за не виконану роботу...А багатодітна сім'я терпить великі збитки і отаку наругу... Хто, врешті-решт, має якщо не вибачитись, то хоча б повернути незаконно вилучене ?

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail