Символ перемоги над трагічними викликами року, що минає

Нас чекає шедевральна подія! За кілька годин до Нового, 2021 року, у відкритому після 12 років реконструкцій, Андріївському храмі відбудеться світова прем’єра віднайдених симфоній Максима Березовського під керівництвом диригента Кирила Карабиця – концерт #Березовський275

Це справжнє музичне диво – символ надії прийдешнього року, символ перемоги мистецтва, музики над трагічними викликами року, що відходить.

27 жовтня 2020 року виповнилося 275 років з дня народження видатного українського композитора, зачинателя української духовної, хорової та світської музики, новатора в європейському мистецтві – Максима Березовського, проте, на жаль, держава, й, звісно, наше телебачення, цілковито проігнорували цей ювілей.

Завдяки ж таким особистостям, як Кирило Карабиць та музиканти Kyiv Soloists, National chamber ensemble, Игорь Тулузов та UKR Artists, UA: Культура та Vladimir Horowitz Piano Competition, Національний заповідник «Софія Київська» – ювілей все ж таки буде гідно відзначений (буквально в останні часи ювілейного року, на голому ентузіазмі і власним коштом) ПЕРШИМ виконанням ВСІХ ТРЬОХ симфоній українського Моцарта під склепінням шедевру Растреллі – Андріївського храму.

У 2016 році під орудою Кирила Карабиця у Національній філармонії вперше зазвучала Перша симфонія Березовського, ноти якої були знайдені в архівах Ватикану.

31 грудня 2020 року відбудеться повернення ще двох, до сьогодні невідомих симфоній, які були віднайдені у Національному архіві Парижа та привезені в Україну Кирилом Карабицем кілька днів тому.

Трансляція розпочнеться о 18:00, 31 грудня на сторінці Кирила Карабиця у Facebook: https://www.facebook.com/kirillkarabits

та на YouTube-сторінці Kyiv Soloists, National chamber ensemble: https://www.youtube.com/channel/UC-3rlIevxtHRFNLzngJ3M8A

Слухайте, насолоджуйтесь!

Ярослава Різникова


Надрукувати   E-mail