Той, хто бачить вічність через фотооб’єктив

День приніс гарну новину – лауреатом цьогорічної міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака став фотокореспондент «Вечірньої газети» Олександр Шулешко. Це повідомлення дуже радує, бо ж Олександр насамперед – не репортер, не фотограф, не фотокореспондент (це лише назва посади), – а фотохудожник.

Ясна річ, за роки і роки досвіду йому доводилось виконувати різну роботу. І просто фіксувати мить, і готувати репортажі до газет, і робити різні панорамні зйомки. Але за всією цією, часто буденною роботою, він ніколи не втрачав погляд філософа, мислителя, свого роду чарівника, який через фото звичайного вікна старенького будинку міг відкрити інший світ, показати свій всесвіт. Через якусь дрібну деталь пов’язати тебе із минулими століттями.

Не раз містяни бачили його персональні виставки, особливо вражаючі – архітектури міста, де світло і тінь творять просто казковий світ, який ми часто зовсім не помічаємо навколо себе. Багато митців краю зберігають свої художні портрети, зроблені Олександром, де він так само вловив печать думки, таланту, непересічної емоції.

Тож, вітаючи Сашка, хочеться відзначити – цьогорічна премія фотохудожників, на щастя, тримає планку свого патрона, що зафіксував на фото цілу епоху життя краю.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail