Як Білаш потрапив у Долинську

Районне радіо транслювало пісню Олександра Білаша "Білий сніг на зеленому листі". А мене пісня перенесла на початок ХХI століття. Скульптор Андрій Німенко передав відновленому музею частину своїх робіт. За ними до Києва поїхали завідуючий райвідділом культури Мирон Стахов і директор музею історії Долинського району Віктор Вернигора. Серед привезеного було гранітне погруддя композитора О.Білаша, автора популярних пісень "Ясени", "Два кольори", "Білий сніг на зеленому листі", інших.

Погруддя виявилось масивним, не знали, що з ним робити. Де тільки його не ставили! Скрізь заважало. Врешті-решт поставили на камінний обломок поряд зі входом до музею. Перейшовши на роботу до музейного закладу, задумав поставити О.Білаша на постамент. Шукав йому гідне місце, доки трапилася оказія.

Вночі мені зателефонував охоронник: "Вікторе Григоровичу, – схвильовано каже він в трубку, – той, що під музеєм, розвернувся". Тим часом визначились з місцем, заклали фундамент. Новоданилівський кар'єр виготив постамент. Андрій Кушко – начальник Долинського ЖКУ, допоміг транспортом і краном. З його допомогою рихтували підпис. Біля погруддя висадили квіти. У музейників з’явилась можливість зустрічати гостей піснями О.Білаша.

У квітні 2017, як ніколи до цього, було тепло, радувала квітом примузейна сакура. А 22 квітня пішов сніг. Під біле покривало потрапили тюльпани, з-під снігу червоніли лише бутони, сині та жовті півники, крокуси і зелені листочки та буйні китиці розквітлої сакури. На все це диво природи із постаменту дивився Олександр Білаш, а навколо лунала мелодія його пісні: "Замість тебе в саду раптом сніг, раптом сніг, ранній сніг на зеленому листі". Правда, цього разу це був пізній сніг на весняному листі, на квітах...

Віктор Маруценко


Надрукувати   E-mail