Звідки взялася Марина на російському ТБ?

14 березня у Москві під час трансляції програми «Время» російського пропаґандистського «Першого каналу» за спиною ведучої Катерини Андреєвої з’явилася редакторка Марина Овсянникова з плякатом, на якому англійською і російською мовами було написано: «No War. Зупиніть війну. Не вірте пропаґанді. Тут вам брешуть. Russians Against War». Вона двічі вигукнула «Зупиніть війну!». На шиї мала намисто в барвах прапорів України і Росії. Після цього Марину Овсянникову негайно забрали до поліції.

4 березня в Росії прийнято закон про кару «за дискредитацію застосування російського війська», за яким винних позбавлятимуть волі на 15 років.

Марина Овсянникова училася в Кубанському державному університеті, а також в Президентській академії народного господарства і державної служби. З чоловіком мають двоє дітей.

Перед акцією в прямому етері Марина Овсянникова записала відео. Її заяву подано нижче у перекладі з російської мови. Уже першого дня в інтернеті з’явилося понад 3000 подяк за сміливий вчинок.

Повний текст заяви: «Те, що тепер діється в Україні — це злочин. І Росія — країна-аґресор. І відповідальність за це лежить на сумлінні лише однієї людини. І ця людина — Володимир Путін. Мій батько українець, моя мама росіянка. І вони ніколи не були ворогами. І це намисто на моїй шиї — символ того, що Росія повинна негайно зупинити братовбивчу війну і наші братні народи ще зможуть примиритися. На жаль, останні роки я працювала на «Першому каналі», займаючись кремлівською пропаґандою, і мені тепер дуже сормно за це. Соромно за те, що дозволяла говорти брехню з екрана телевізора. Соромно за те, що дозволяла зомбувати російських людей. Ми промовчали в 2014 році, коли усе це лише починалося. Ми не вийшли на мітинґи, коли Кремль отруїв Навального. Ми просто мовчки спостерігали за цим нелюдським режимом. І тепер від нас відвернувся увесь світ. І ще десять поколінь наших нащадків не відмиються від ганьби цієї братовбивчої війни. Ми, росіяни — думаючі і розумні, тільки в наших силах зупинити це безумство. Виходьте на мітинґи, нічого не бійтесь, вони не зможуть пересаджати нас всіх».

Лев Хмельковський

А тим часом В українських соцмережах розгорнулась кампанія, що вчинок Марини – інсценівка, чергова спецоперація ФСБ, аби відбілити імідж російського народу. Диванні експерти стверджують це із завидною впевненістю, ніби кожен з них має прямий телефон Патрушева, чи принаймні через день вечеряє особисто з Путіним.

Одна з колег у запалі пише, що не вважає це вчинком. Поставмо себе на мить на місце Марини. Заради одного правдивого слова вирвати себе із родини, забезпеченого життя і приректи на роки ув’язнення? Адже Росія – це великий концтабір. Навряд чи та колега була б здатна на це.

Але не можна виключати і й інсценівку. Та вона однак на нашу користь. Бо це приклад для інших. Відчайдушний заклик не боятися. Будь-який прояв шляхетності й добра – пробоїна у російському кораблі.


Надрукувати   E-mail