Зворотний бік дистанційного навчання

Ми, звісно, сподіваємося на порядність усіх учасників освітнього процесу, але… Для багатьох наших підлітків, які просунуті в кібербулінгу і не надто переймаються власним навчанням, тепер з’явилась чудова нагода потролити вчителів і ботанів-однокласників.

Спробував знайти в українському сегменті Гугл щось на тему «гігієна онлайн-уроку». Ніц немає. Ні, не чули у нас про таке.

У нас немає захищених каналів зв’язку в освіті, ніде не прописана відповідальність дітей та батьків в процесі дистанційного навчання, немає системи юридичної та психологічної підтримки вчителів, які тепер усе частіше зустрічаються з кібербулінгом. 

Наприклад, наші колеги не знають, як блокувати на онлайн уроках тих, хто під ніком матами висловлює своє ставлення до вчителя і навчання?

Вчителька написала звернення на тестовий портал, щоб вони обмежили дії недобросовісних учасників, але ті відповіли, що нічого вдіяти не можуть.

Тож, можна зробити висновок, що рівень кібербезпеки нульовий і перейматися такими "дрібницями" там ніхто не хоче.

Якщо ви гадаєте, що потерпають лише вчителі, які «самі винні», «не користуються авторитетом» чи «не вміють зацікавити», ви глибоко помиляєтесь.

Ось думка дуже кваліфікованої вчительки: «Я розумію, що деяким учням просто ця дистанційка набридла. У багатьох інших школах вчителі особливо їм не докучають, а у мій бік спрямовується агресія саме через те, що я вимагаю працювати…». Інша вчителька ділиться відкриттям: «Тепер знаю, що таке пранк, мені сьогодні це пояснив сам найнятий познущатися наді мною».

«Это когда люди платят деньги за то, что другой человек звонит или пишет на заказанный номер и говорит всякую фигню…», – пояснив пранкер, якого найняли любі діточки. Він має фейковий профіль «українського військового» і спеціалізується на цькуванні вчителів. Замовлень не бракує...

Коли вчителька його розкусила, написав їй, що лише виконував замовлення, тож нічого ображатися, така у нього робота...

Зауважте, щороку у нас виникають палкі дискусії на тему «грошей на квіти вчителям», а виявляється на пранк гроші є…

Таким є зворотний бік медалі на аверсі якої написано «Дистанційне навчання».

P.S. Ось ше один випадок із сучасного життя вчительки: «Користуючись моїм е-мейлом, дитина написала на порносайті оголошення, ніби від мого імені, розмістила чужі фото (одне з них інтимного плану), і мені прийшло повідомлення на мою електронну пошту від того, хто хоче познайомитися. Я була в шоці! Добре, що воно було лише одне. Але понервувати довелось...»

Віктор Громовий


Надрукувати   E-mail