Чи знали люди в Катеринівці, що їхній каолін йде на потреби ворога?

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області та слідчі обласної поліції встановили, що бенефіціарними власниками одного з підприємств, яке займається видобуванням корисних копалин на території Кіровоградської області, є громадяни російської федерації – Сергій Кабаргін із Ленінградської області та Людмила Соловйова з Москви.

Мова про АТ “Кіровоградське рудоуправління”, офіс якого розташований у селі Катеринівці. Підприємство нібито продавало копалини товариствам невизнаної Придністровської Молдавської республіки та росії. Майно та корпоративні права підприємства, вартістю майже 30 млн грн у рамках кримінального провадження арештували, аби запобігти його відчуженню у зв’язку із запровадженими санкціями та виведення коштів за межі України. Корпоративні права та об’єкти нерухомості досі перебували у віданні підприємств РФ, власник яких – російський підприємець-міліардер.

У відкритому доступі нині є інформація, що АТ «Кіровоградське рудоуправління» постійно продавало в росію копалини втричі дешевше, ніж іншим країнам, про що свідчать укладені контракти про поставку продукції та сировини. Окрім того підприємство неодноразово здійснювало реалізацію та відвантаження готової продукції до одного з самарських підприємств російської федерації, яке у свою чергу надає допомогу самопроголошеній владі територій Донецької та Луганської областей.

Директор підприємства, а за даними «Юконтрол» з 15 червня і один з бенефіціарів, Володимир Кухта відмовився ширше коментувати цю сттуацію. Зазначивши лище сайту «Без купюр», що він не знав, кому яку допомогу надавали самарці, АТ ж працювало у рамках закону і митниця пропускала цей вантаж.

Наскільки був обізнаний директор, очевидно, ще з’ясовуватимуть правоохоронні органи, але чітко зрозуміло: у тому, що протягом восьми років війни (а вона фактично розпочалась у 2014-му, якщо хто забув) наш ворог отримував важливу сировину з Катеринівської землі, винен далеко не один директор. Тут, очевидно, варто копнути глибше.

Якщо ж навіть керівник підприємства не знав логістичного ланцюєка своєї продукцї за межами України, то навряд чи про це знають і мешканці Катеринівки.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail