Коли вмирав «Азов», Іоасаф вітав того, хто все це благословив?

Митрополит УПЦ МП Іоасаф (Губень) вітав московського патріарха Кіріла із днем ангела і повторював пропагандистські фрази про «один народ», а також про «Святу русь». Про Україну, українців і війну рф проти України, злочини режиму Путіна і причетність до них Гундяєва – жодного слова у листі Іоасафа не було. Замість цього похвала Кірілу і надія на «виконання трудів на благо» РПЦ.

У листі, доступ до якого отримав «Духовний Фронт України» з середовища московського патріархату, Іоасаф пише, що «наша радість посилюється святкуванням вашого дня тезоіменитства. Воістину масштаб Ваших зусиль з духовно-етичної освіти нашого народу порівняний з діями св. рівноап. Кирила».

Лист написаний 22 травня коли рашисти остаточно захопили в полон захисників Маріуполя. У ці трагічні для України дні єрарх УПЦ МП замість того, щоб вимагати від Кіріла вплинути на Путіна, щоб припинити війну, співає йому дифірамби і хвалить за його «віру».

«Як і Ваш небесний заступник, Ви покладаєте все своє життя на справу проповіді Слова Божого, несучи людям Вічні істини Святої Євангелії. Ваше слово знаходить вдячний відгук у серцях мільйонів людей, призводить до віри тих, хто сумнівається, і стверджує у благочестя віруючих», – йдеться в листі до Гундяя.

Щобільше, митрополит Іоасаф навіть заявив, що на московського патріарха треба рівнятись, попри те, що саме Гундяй від початку повномасштабного вторгнення рф всіляко виправдовує злочини російських військ та путіна. Цинічно і те, що Іоасаф навіть згадав про проповіді Кіріла в позитивному світлі. «Приклад вашого служіння є для нас незмінним орієнтиром духовного життя. Ваша непохитна віра і цілковита довіра до Промислу Творця. яскраві, сповнені глибокого сенсу проповіді, активна різнобічна діяльність надихають і нас, Ваших скромних співробітників, у міру сил та Можливостей робити свій внесок у оброблення ниви Христової та віддавати всі свої сили на користь та на славу Святій Православній Церкві. Ми вдячні Богу, що Він судив нам жити і працювати в епоху Вашого Першосвятительського служіння», – сказано в привітанні Кірілу.

Водночас митрополит Іоасаф назвав Кіріла предстоятелем «УПЦ» моспатріархату, а загарбницьку і злочинну війну росії проти України – «несприятливими політичними умовами»: «Сьогодні наша Церква проходить через серйозні історичні випробування. Вам, як предстоятелю, окрім колосальних праць щодо відновлення зруйнованої церковної інфраструктури неодноразово доводиться відстоювати інтереси Церкви та позиції Православ’я у дуже несприятливих політичних умовах, коли ворог людського роду намагається зруйнувати благословенну єдність між православними християнами».

І як це вже типово для колаборантів, Іоасаф сказав, що він також «за мир», як і московський патріарх – теж вболіває за мир, «російський мир» і Україну в складі росії.

В кінці Іоасаф «найшанобливіше» пише: «прийміть мої слова синівської вдячності та вдячності, а також найтепліші привітання та побажання міцного здоров’я, миру, благополуччя та радості, виконання намічених трудів на благо нашої Святої Матері Церкви та улюбленої Вітчизни – Святої Русі».

У відповідь на цей лист Іоасафа моспатріарх Кіріл побажав Іоасафу плідного служіння на благо «московського патріархату», який він назвав «Матір’ю Церквою» для єрарха України.

«Духовний фронт України»

P.S. У Кіровоградській єпархії назвали цей лист фейуом. Але жодного серйозного спростування не прозвучало. Наше СБУ у коментарі зазначило, що це всього лиш прриватне листування, у яке втручатися немає підстав…


Надрукувати   E-mail