Круглий стіл тривалістю … чотири місяці?

На офіційний запит сайту «Точка доступу» в міськраді надали перелік депутатів та депутаток Кропивницької міської ради восьмого скликання, які виїжджали за кордон у 2023 році. Отож, минулого року десятеро депутатів та троє депутаток міської ради виїжджали за кордон відповідно до рішень виконавчого комітету.

Як правило, такі поїздки у військовий час мають санкціонуватися владою, якщо вони стосуються захисту інтересів держави чи у даному випадку територіальної громади, допомоги армії. Подібна згадка є лише у кількох. Депутата Олександра Артюха відрядили у Польщу на 15 днів задля обміну досвідом в медичній галузі, для взаємодії та створення спільних проєктів і співпраці між Нижньосілезьким воєводством та Кіровоградською областю.

Михайло Бєжан встановлював партнерських стосунки між Кропивницьким та громадами міста Крефельд (Німеччина) та міста Венло (Нідерланди), налагоджував співробітництво між громадами міст, обговорював пропозицій щодо спільних проєктів. Наприкінці веpесня він на брифінгу ще й прозвітував, зокрема повідомив, що партнери надали громаді 5 тисяч євpо. Ці гpоші спpямували на pемонт укpиття в дитсадку №14. Також 10 ноутбуків, які подаpували паpтнеpи, пеpедали у школи Кpопивницького. Артем Стрижаков мав відрядження до Варшави на 32 дні, де вів переговори щодо проєктів чистої енергетики та енергетичного обладнання спільно з польськими компаніями для підтримки України проти збройної агресії Росії.

А Тіграна Хачатряна відрядили до Єревана для участі у форумі “Виклики 21 століття. Проблеми біженців”, який організувала соціальна благодійна громадська організація “Український форум” з метою обміну досвідом, впровадження реформ, налагодження співпраці між громадянськими суспільствами України та Вірменії. Валерія Шутку відправили у відрядження в Донауверт на 32 дні для участі у заходах, які організовує компанія Еrich Linder з представниками муніципалітету міста Донауверта та представниками органів місцевого самоврядування України, з метою подальшої співпраці, обміну досвідом, налагодження ділових контактів, просування демократичних цінностей, організації роботи щодо волонтерської та гуманітарної допомоги для ЗСУ.

Звісно, жоден депутат не зазначив метою поїздки відпочинок чи екскурсії. Частина з них побували за кордоном у професійних справах, а не громади – Сергій Калапа, Андрій Табалов, Василь Рубан, Костянтин Яринич, Ганна Нижникова. До речі, пані Ганна брала участь в освітньому форумі з питань втілення реалізації цілеспрямованої та комплексної діяльності з інтеграції українських дітей та молоді в освіту Європейської спільноти. Ще недавно вона була палкою прихильницею руського міра. А її мати на якомусь форумі в ерефії публічно жалілась, що в Україні притіняють російськомовних.. Тепер захотіла в Європу.

Ганна Зарічна у Болгарії та Грузії брала участь у навчальній програмі для жінок The Alliance of Her Academy. А у Прольщі – у тренінговій сесії-форумі з налагодження співпраці між партіями, що організовує молодіжне крило Консервативної народної партії Данії (Young Conservatives Denmark). Валентина Яремчук навчалася жіночому лідерству у Литві.

А Олександр Шамардін у Магдебурзі брав участь у, мабуть, найдовшому у світі круглому столі, який тривав, правда, з перервами чотири місяці! Сподіваємось, що засідали скрізь по закордонах наші депутати за свій рахунок, а не за кошти громади.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail