Мільйонери-нардепи …пільговики

Зі 160 нардепів, які отримували компенсації за житло в столиці протягом останніх двох років, щонайменше 54 мають накопичення понад $100 тис.

Пів сотні нардепів, що користувалися правом на компенсації протягом воєнних 2022–2024 років, одночасно декларували сотні тисяч у валюті готівкою, нові авто, прикраси з діамантами, одяг та аксесуари люксових брендів. Серед таких є представники усіх фракцій та груп, окрім «Голосу». Також чимало заможних депутатів обирали максимально допустиму суму житлових компенсацій.

Серед таких пільговиків і депутати від нашої області. Член групи «Відновлення України» Олег Воронько в останній декларації вказав майже $1,5 млн і понад €1 млн готівкою, а також десятки тисяч в інших валютах. Він отримав компенсацію з бюджету 237 тис. грн упродовж 2022 року. Понад 130 тис. грн компенсацій отримав нардеп від «Слуги народу» Богдан Торохтій, якого виключили з фракції після розслідування про відпочинок за кордоном під час війни та купівлю трьох новеньких авто на ім’я дружини. Торохтій брав компенсації до осені 2022 року, коли його дружина Аліна Левченко стала власницею квартири у Києві. У декларації нардепа, перераховуються діамантові прикраси дружини, три шуби по пів мільйона гривень, а також сумки, одяг і взуття люксових брендів. 

До того ж депутати фракції «Слуга народу» користуються правом на компенсацію за житло активніше, ніж їхні колеги з інших фракцій та груп.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail