Наші гроші залежатимуть від того, як вестиме себе вірус?

Завтра продовжить свою роботу перша сесія міської ради нового, восьмого скликання. Основні кадрові питання уже вирішені. Але дуже важливе, яке буде визначати життя Кропивницького на наступний рік, питання – прийняття бюджету.

Проєкт бюджету вже оприлюднений на сайті міської ради. Цьогорічний бюджет міста становить 1,7 млрд. гривень, на жовтень місяць він був виконаний за доходами майже на 79 відсотків. Наступного року міська влада розпоряджатиметься сумою на пів мільярда більшою – 2,2. Поки що, нібито планується бюджет бездефіцитний. 15 з половиною мільйонів триматимемо у резервному фонді, але на розвиток маємо дуже мало – 3,5 мільйона. І то як дохід з операцій з капіталом.

Ми попросили прокоментувати бюджет депутата обласної ради, ексзаступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова:

З оприлюднених проєктів дуже важко зробити висновки. Потрібна аналітика – порівняння статей з бюджетом 2020. Але що впадає в око: зменшуються бюджетні видатки на охорону здоров‘я. Цьому є логічне пояснення: з другого кварталу воно перейшло на іншу систему і фінансується згідно з договорами. Щоб оцінити бюджет охорони здоров‘я, треба дивитись фінансові плани лікарень. Але поки що вони поза публічним доступом.

Знову ж – щоб оцінити доходи, слід проаналізувати показники програм на 2021 рік. Дуже багато залежатиме від того, як працюватиме економіка. Підтвердились побоювання, що з доходів місцевих бюджетів заберуть акциз з палива, а це 64 млн грн. Темпи зростання економіки, на мій погляд завищені, проте, якщо дивитись на низьку базу цього року, то можуть бути і досягнуті. На мою думку, як і попередній, це буде бюджет виживання.

Але тут слід враховувати, як буде вести себе вірус. А цього ніхто не може передбачити.


Надрукувати   E-mail