Наші народні не сплять

Минулого тижня наш парламент активно працював. Прийнято кілька резонансних законів, у першому читанні Державний бюджет на наступний рік. Як голосували наші депутати?

На початку тижня чималий резонанс викликало неприйняття змін до Бюджетного кодексу, які передбачали переспрямування значних коштів (ПДФО з військових) із місцевих бюджетів для зміцнення обороноздатності країни. І Кузбит, Ю.Мурдій, О. Воронько, Б.Торохтій, О.Тарасов і навіть С. Ларін підтримали ці зміни, О.Дануца не голосував, О. Довгий був відсутній, А. Ніколаєнко утримався.

На вимогу міжнародних організацій та й більшості українського суспільства Верховна Рада прийняла Закон про довічний моніторинг статків публічних осіб. Йдеться не про усіх держслужбовців, а лише керівників вищої ланки. Закон викликав неоднозначну реакцію, інспіровану, очевидно, тими, хто хотів би уникнути такого моніторингу. Наші депутати одностайно проголосували за цей Закон. За винятком О.Дануци (має що приховувати?) – він не голосував, а О.Тарасов та О. Довгий були відсутні.

Державний бюджет на наступний рік, мабуть, навряд чи кого радує – це бюджет війни, де практично усе зароблене йде на зміцнення оборони. Голосування у першому читанні серед наших депутатів склалося так: І. Мурдій не голосував, А. Ніколаєнко утримався, інші – за.

Широкий резонанс отримало прийняття у першому читанні Закону, який забороняє на території України релігійних організацій, що мають зв’язки з країною-агресором. Ясна річ, йдеться насамперед про УПЦ. Наша міська рада ще у грудні минулого року направила у ВРУ та до президента звернення з проханням прийняти подібний Закон. Отож, його підтримали О.Дануца, Ю. Кузбит, О.Тарасов, О.Довгий, А. Ніколаєнко. І Мурдій не голосував, Б.Торохтій – відсутній, О. Воронько утримався, С.Ларін очікувано проти.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail