Політика у освіті чи освіта у політиці?

Ні для кого не секрет, що у боротьбі за голоси виборців на місцевому рівні політичні партії активно включають до складу кандидатів у депутати медиків та освітян. Про медиків поговоримо іншим разом, а сьогодні хочеться зробити аналіз – хто з директорів Кропивницьких шкіл та дитсадків беруть участь у передвиборчих перегонах?

За даними ЦВК, лідером серед залучення до своїх лав директорів шкіл та дитсадків Кропивницького є партія «Рідне місто» (у народі її ще називають партія Шамардіних). Серед кандидатів у ради різних рівнів (міську та районні у місті) – п’ять директорок шкіл та три – дитсадків. Це Ірина Анатоліївна Майстрова (ЗОШ №1 – центр «Перлинка»), Інна Мусіївна Базеко (ЗОШ №2), Олена Олегівна Максимова (Кіровоградський колегіум, колишня ЗОШ №11), Людмила Юріївна Каліч (гімназія ім. Пушкіна, колишня ЗОШ №7) та Ірина Василівна Самохвал (ЗОШ №24). Керують дитсадками такі кандидатки: Тетяна Петрівна Волкожа (ДНЗ №37 «Ластівка»), Раїса Сергіївна Кравченко (ДНЗ №24 «Вогник») та Наталя Василівна Ружина (ДНЗ №31 «Берізка»).

На другому місці по залученню у кандидати освітніх керівників – партія ОПЗЖ (її називають партія Медведчука). Серед кандидатів (до обласної та до міської рад) – п’ять директорок шкіл, от, щоправда, керівниць дитсадками Кропивницького у списках немає. Це Наталя Сергіївна Дзюба (гімназія ім. О. Журливої, колишня ЗОШ №3), Наталя Олександрівна Шевченко (ЗОШ №17), Лілія Петрівна Матяшова (ЗОШ №25), Ганна Олександрівна Ніжнікова (ЗОШ №32) та Любов Степанівна Краснова (гімназія нових технологій навчання). Цікаво, що всі вони балотуються і до обласної, і до міської рад одночасно.

Три директорки шкіл балотуються у міськраду від партії Європейська Солідарність, а саме: Галина Георгіївна Война (гімназія ім. Шевченка, колишня гімназія №5), Наталя Миколаївна Вельгун (Кущівська гімназія, колишня ЗОШ №30) та Людмила Олександрівна Бондаренко (ЗОШ №35).

Двоє кандидатів-директорів представляють партію «Батьківщина»: Анатолій Єгорович Коротков (Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат) та Віктор Семенович Ануфрієв (ЗОШ №34).

І нарешті, по одному кандидату-керівнику школи чи дитсадка мають три політичні сили: «Наш край» (так звана партія Табалова), «Пропозиція» (її прозвали партією Райковича) та «Перспектива міста» (так звана партія Стрижакова). У рядах «Нашого краю» – директорка ДНЗ «Вікторія-П» Світлана Вікторівна Пахомова, від партії «Пропозиція» балотується директорка наукового ліцею (колишня ЗОШ №18) Наталя Юріївна Чередніченко, а в «Перспективі міста» знайшла перспективу вже колишня директорка школи №18, а тепер керівниця ДНЗ №3 легендарна Валентина Іванівна Прилипко.

Висновки і власний вибір, шановні виборці, батьки дітей, що відвідують припартійні школи та дитсадочки робіть самі. Але так, щоб потім не довелось жалкувати…

Алла Шумейко


Надрукувати   E-mail