Протидія дезінформації: навздогін буряків…

Наша влада, зокрема президент Володимир Зеленський, заговорила про створення Центру протидії дезінформації. Місцеві ж посадовці взялись активно повторювати. Начальник управління комунікацій із громадськістю та інформаційної діяльності Кіровоградської ОДА Віталій Останній: «Очільник держави наголосив, що центр покликаний стати хабом із протидії фейкам і пропаганді. Це питання особливо актуальне, адже сьогодні Україна знаходиться на передовій інформаційної боротьби з пропагандою».

Серйозно? А попередні сім років де ми були? Чи тоді Останній вів інформаційну боротьбу за ПР? Ну, добре, але центр протидії дезінформації має розпочати свою роботу найближчим часом. Не більше, не менше. І де він буде? Що для цього потрібно? Скільки коштів? Які спеціалісти? Може, перше слід усе це вияснити, забезпечити, а потім уже виступати із такими заявами?

Так само скоропоспішно заявила і директoрка департаменту oсвіти і науки Кірoвoградськoї OДА Ельза Лещенкo, теж посилаючись на Зеленського: «У шкoлах Кірoвoградщини запрoвадять урoки медіаграмoтнoсті. Прo неoбхідність навчати дітей медіаграмoтнoсті у шкoлах сьoгoдні заявив президент Вoлoдимир Зеленський. Дo цьoгo слід дoдати і безпеку в інтернеті. Це має бути кoмплексний підхід. Наші учні, а такoж їхні батьки пoвинні рoзуміти, щo таке прoпаганда, щo таке фейки. І як через медіа хтoсь мoже керувати їхнім рoзумoм».

Усе правильно. Тільки ж теж – це слід було робити ще позавчора, а якщо й сьогодні, то керівниця департаменту мала б виступити уже з конкретикою: хто буде викладати ці уроки, учителі яких предметів, чи є вже підготовлені, чи їх тільки готуватимуть? На жодне з цих питань поки ніхто не відповів.

А тим часом «Інтернет-свобода» повідомляє: RETN — російський магістральний провайдер. В Україні представлений як ТОВ «РЕТН», що продає доступ до мережі майже 139 компаніям з України, зокрема Воля, Lanet, Київстар та Укртелеком. Укртелеком, Воля, Фрегат, Датагруп, Київстар, Lanet та багато інших частину або й весь свій трафік передають через російську мережу. Отже, росіяни можуть аналізувати весь незашифрований інтернет-трафік як України, так і Європи, переданий через канали цієї компанії. 


Надрукувати   E-mail