Сергій Тарасов не зміг захопити владу у місті, тепер бореться за область

Завтра продовжить свою роботу перша сесія обласної ради нового скликання, яка змушено перервалась через фальшиве повідомлення про мінування зали. Питання, яке й викликало цей невеличкий скандал – хто буде наступним головою обласної ради?

Шпаги схрестили двоє: Олександр Чорноіваненко, який можна сказати півтори каденції вже стояв біля керма обласного парламенту і абсолютний новачок у політиці, висуванець «Слуги народу», досвідчений правоохоронець і полковник, як його представляли під час виборчої кампанії, Сергій Шульга.

Хто мінував облраду?

Олександра Анатолійовича можна назвати досвідченим апаратником, віртуозом у справі домовлятися. Він, очевидно, це й зробив. Досить логічно, що «Батьківщина», обласну організацію якої він очолює, ситуативно об’єдналась із «Європейською солідарністю» та «Пропозицією». Виступаючи на сесії, Чорноіваненко назвав кілька можливих кандидатур заступників: Юрій Гугленко, Сергій Коваленко та Ірина Чемерис від «ЄС», і представник «Пропозиції» Юрій Семенюк. Разом ці фракції мають 29 мандатів, до мінімальної більшості їм не вистачає чотири голоси, які, очевидно, сподівалися знайти у РПЛ та партії «За майбутнє» (можливо, Олександр Горбунов у нинішньому скликанні облради отримав золоту акцію).

Схоже, що слуги народу не згодились із таким розкладом і висунули свого кандидата – Сергія Шульгу. Його зовсім мало знають і у місті, і в області, хоча він певний час очолював обласне управління СБУ. А зараз керує ТОВ «Агентство безпеки «Альфа-центр». Це агентство займається економічною безпекою агрохолдингу I&U Group, засновник якого – Сергій Тарасов. Звідси й ростуть ноги кількох ключових ініціатив «Слуги народу».

Цей, нині потужний бізнесмен, експортер зерна, агропідпрємство якого входить до двадцятки найбільших в Україні, який раніше не встрягав у політику, нині знайшов спільну мову із слугами. Депутат ВРУ Олександр Дануца в одному зі своїх інтерв’ю не приховував, що недавно завершену виборчу кампанію у Кропивницькому фінансував Сергій Тарасов.

«Слугам» у Кропивницькому завадив виграти вибори булгаківський персонаж у картатому піджаці

Його ж син Олег потрапив у прохідну частину «СН» і став нардепом, доти не займаючись публічною ні громадською, ні політичною діяльністю. Та сама історія, тільки без переможного фіналу, була і з кандидаткою на голову міста Ольгою Ковальовою-Алокілі. Очевидно, Сергій Дмитрович, який вподобав слуг за те, що вони рельно почали впроваджувати ринок землі, розраховував з наскоку, завдяки початковому захмарному рейтингу Голобородька-Зеленського, отримати значний вплив у владі. Як відверто висловився Дануца, мовляв, він хоче «отримати контрольний пакет у тих радах, які йому цікаві. Це логічна бізнес-модель».

Сергій Тарасов, який дуже ретельно вибудовував свій бізнес, тут, можна сказати, пролетів. І річ не лише у відсутності політичного досвіду, а у тому, що електоральна підтримка «СН» грунтувалася зовсім на інших уявленнях, можна сказати діаметрально протилежних, ніж їхня нинішня політика. І ця бізнес-модель, якою б не здавалася сьогодні впливовою, по суті – вчорашній день.

Навіть якщо завтра головою обласної ради буде обрано Сергія Шульгу, («Слугу народу», очевидно, підтримає «ОПЗЖ», серед депутатів якої теж є люди Тарасова), це справжньою перемогою не назвеш. Хіба невеличкою компенсацією після криворізького провалу слуг.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail