Суддя Вовк теж захищає нашого високопоставленого земляка

Національне антикорупційне борю відповіло на рішення Печерського суду Києва (суддя Сергій Вовк) передати справу, в якій фігурує заступник голови офісу президента, наш земляк із Новоукраїнського райлну Олег Татаров, з НАБУ до Державного бюро розслідувань.

«Організатори корупційних схем, викриті НАБУ та САП, готові на все, аби не допустити скерування їхніх справ до ВАКС, – говориться в коментарі. – Найпопулярніша схема — зобов'язати Генерального прокурора через суд змінити підслідність у справі, що розслідують НАБУ та САП, і передати її до іншого органу. Такі рішення суперечать закону. Адже розслідувати злочини, віднесені до підслідності НАБУ, може лише НАБУ, а ухвалювати судові рішення в них є виключною прерогативою Вищого антикорупційного суду, що обумовлено КПК".

Хто рятує нерядового Татарова?

У Бюро зазначили, що лише впродовж останніх пів року через таку схему в НАБУ та САП намагалися забрати: справу "ВіЕБі Банку", справу ОАСК, справу про $5 млн хабаря керівникам НАБУ та САП, справу за фактом підкупу експерта, де фігурує заступник голови офісу.

Стало відомо, чому Татаров вважає Ситника неморальним

Керівник НАБУ Артем Ситник сказав: «Таким чином суд втручається в дискреційні повноваження генерального прокурора. Адвокат Вовка просто йде в суд і вимагає забрати справу в НАБУ, бо буцім у нас спір за справу з ДБР. Але ніякого спору немає. І навіть якби був, то вирішувати його має право тільки генпрокурор, а не Печерський суд». За його словами, НАБУ не готове віддавати справу Татарова до ДБР, але генпрокурор має законне право прийняти таке рішення. Ситник не виключає, що в Офісі генпрокурора можуть прийняти рішення не на користь НАБУ. При цьому він зазначив, що важко сказати на чиїй стороні у цьому випадку буде генпрокурор Ірина Венедіктова.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail