У партії «Слуга народу» нашої області досі було лише п’ятеро членів

Про це розповів у інтерв’ю агенції CBN новопризначений тимчасово виконуючим обов’язки голови обласного осередку партії Михайло Бєжан. І ці п’ятеро – наші народні депутати.

Сміятись чи плакати? Можна розповісти про класичний зразок формування партій, коли люди, яких єднає якась ідея, об’єднуються в осередки, формується обласна чи крайова організація, де члени осередків обирають собі лідера, визначаються із власною програмою дій, яку потім, у разі обрання до органів влади, і втілюють у життя. До речі, саме за таким принципом будувалися перші демократичні партії після комуністичного всевладдя.

Чому вони не досягли мети і зникли з політичного обрію – це питання потребує широкого аналізу, але давно вже відомі факти, що у їхні ряди спеціально засилалися люди, які свідомо руйнували структури, маніпулювали амбіціями лідерів. А якщо ті не піддавались, просто знищували їх. Згадаймо Вячеслава Чорновола.

Але то люди високої ідейності. А що ж «Слуга народу»? Ясна річ, ніяких осередків знизу ніхто не створював. Партію зліпили нашвидкуруч, своєрідним куратором Кіровоградщини призначили спритного хлопа з Дніпра Микиту Потураєва (нині – народний депутат). На думку нашого «слуги» Олександра Дануци, він тільки заважав під час виборчої кампанії до місцевих рад.

http://chas-time.com.ua/polityka/slugam-u-kropivnitskomu-zavadiv-vigrati-vibori-bulgakivskij-personazh-u-kartatomu-pidzhatsi.html

І ось нарешті, коли головою партії після Олександра Корнієнка, який зайняв крісло віцеспікера, стала нардепка Олена Шуляк, вона призначила головою «слуг» в області Михайла Бєжана. До речі, пані Олена заявила, що хоче запровадити імперативний мандат у партії і вже намітились десятки (!) мажоритарників – кандидатів на виліт з парламенту. Серед них цілком може опинитися і наш Дануца, який належить до неформальної групи Ігоря Павлюка.

http://chas-time.com.ua/polityka/nashi-nardepi-stavleniki-smotryashchogo-piyaka.html

Але поки що у партії навіть не знають що робити з іншим нашим депутатом – Олегом Вороньком, який перейшов у «Розумну політику». Правда, схоже, знайшли інший шлях впливу: минулої п’ятниці у Воронька ДБР провело обшук, його підозрюють у скоєнні адмінпорушення, пов’язаного з корупцією. Нардеп назвав це звичайними політичними репресіями.

Тим часом Михайло Бєжан займає посаду заступника міського голови Кропивницького і тепер мусить займатися структуруванням партії, відкрити у чотирьох районах (тут реформа місцевого самоврядування пішла «слугам» просто-таки на користь!) приймальні «СН».

Партія провладна, парламентська, фінансується з бюджету, тож люди знайдуться. Але от яка ідея їх об’єднує, й досі невідомо. І чи буде з того користь нам, господарям «слуг»?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail