Зброя для цивільних. Тепер буде простіше

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про обіг вогнепальної зброї серед цивільних громадян України. За відповідне рішення проголосували 274 народні депутати. Більше того, законопроєкт №5708 підтримали із скороченим строком підготовки до другого читання.

Ініціатори законопроєкту – більше сорока народних депутатів, головним чином із фракції «Слуга народу». Серед них – і наш Олександр Дануца. Від Спілки зброярів було подано альтернативний проєкт. Він не пройшов. Таке голосування парламенту народний депутат від нашого міста може вважати своєю перемогою. Адже його попередні аналогічні ініціативи не знайшли підтримку Верховної Ради.

Законопроєкт, лібералізуючи з одного боку обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні, одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання.

Олександр Дануца так прокоментував в твіттері прийняння закону у першому читанні: «Ми досі були єдиною державою в Європі, де ця сфера не регулювалася окремим законом, а лише відомчими інструкціями та наказами. Прийняття цих законопроєктів не значить, що всім відразу дозволять піти в магазин і купити вогнепальну зброю. Залишається ряд обмежень – вікові, медичні, наявність досвіду (запроваджуватимуться курси з володіння зброєю). Але в цілому набуття зброї цивільними значно спроститься. Це лише перший крок у законодавчому врегулюванні цієї сфери. Вона суспільно чутлива, тож слід рухатися зважено і покроково. Але, враховуючи гостроту нинішньої ситуації, парламент скоротив строки підготовки законопроекту до другого читання.


Надрукувати   E-mail