5 пострілів в 16-річного українця

"Я стояла біля могили і поки її розкопували, подумки чіплялася за останню надію: а раптом це помилка? І навіть коли дісталися до тіла сина (воно було загорнуте в целофан), ще не вірила, що це він... Однак чим більше його розглядала, тим більше переконувалася, що це моя дитина. Побачила, що вбивці зняли з нього кросівки. А ось руки, зв'язані скотчем за спиною, перед розстрілом, не розв'язали". Ці слова – зі спогадів мами навічно шістнадцятирічного хлопця Степана Чубенка...

Наприкінці липня 2014-го адепти руського міра Віктор Погодін, Юрій Москальов, Максима Сухомлінов після жорстоких знущань застрелили 16-річного хлопця з Краматорська Степана Чубенка. Вбили за те, що він – українець.

Степан навчався в краматорській загальноосвітній школі №12, захоплювався футболом. Був воротарем юнацької команди "Авангард" і прагнув стати професійним спортсменом. На початку російсько-українгської війни Степан Чубенко брав участь в мітингах на підтримку цілісності України, носив воду і продукти українським військовим, які прибули в місто. Ризикуючи життям, Степан зняв прапор так званої "ДНР", що висів на міській площі.

З метою безпеки батьки відправили Степана до Києва. Після звільнення Краматорська від бойовиків «ДНР» підліток вирішив повернутися в рідне місто. Їхати довелося через окупований Донецьк. З собою в рюкзаку він віз жовто-блакитну стрічку і шарф футбольного клубу «Карпати», який йому подарували в Києві.

Про те, що трапилося з підлітком пізніше родичам розповів один з керівників сепаратистів через три тижні після його зникнення. Степана Чубенко за його проукраїнську позицію спочатку катували, а потім розстріляли. Тіло Степана сепаратисти віддали батькам через три місяці.

Юний воротар "Авангарду" в 2017 році указом Президента України посмертно був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Вбивць підлітка – Вадима Погодіна, колишнього комбата батальйону «Керч» і його бойовиків Юрія Москальова і Максима Сухомлінова в 2018 році заочно засудили до довічного ув'язнення.

А знаєте, від чого ще на душі шкребе? «У квітні 2017 у Чебоксарах (Росія) на 72 години був затриманий Юрій Москальов. Однак, не дочекавшись відповідних документів від України про екстрадицію, російські правоохоронці відпустили вбивцю". Вбивцю Степана відпустили, бо українська сторона... вчасно не подала запит.

Убивці досі на волі. Один в Криму, два в Росії. Ніхто видавати їх не збирається..

5 пострілів в 16-річного українця.

Пам'ятайте ціну власної свободи.

Аліна Боднар


Надрукувати   E-mail