50 мільйонів врятують нас від раку?

Ви замислювались, що кожен 40-ий мешканець України хворий на рак? На обліку перебуває понад один мільйон хворих на злоякісні новоутворення. Із них майже 6 тисяч – діти. Щорічно понад 137 тисяч українців дізнаються, що вони хворі на рак. Кожного року ця хвороба забирає близько 64 тисяч людей.

І на цьому невтішному фоні наша Кіровоградщина – перша. Вона очолює український антирейтинг за показником захворюваності на рак. У 2020 році недугу діагностували майже у 4,5 тисяч мешканців області. Як свідчать лікарі, можливість вилікуватись прямо залежить від вчасної і правильної діагностики. А у обласній онкологічній лікарні апарати не змінювалися з 1991 і 1978 років. «Настав час, коли треба замінити апаратуру на новішу, бо її вже не можна модернізувати», – констатує головний лікар онкоцентру Костянтин Яринич. З обласного бюджету в рік на потреби центру виділяють щонайменше 75 мільйонів гривень. Та цієї суми бракує, аби оновити устаткування, яке не змінювали десятиліттями.

Днями відбулася робоча зустріч щодо вивчення можливості встановлення в обласному клінічному онкологічному центрі комплексу променевої терапії. В обговорені взяли участь представники чеської компанії UJP PRAHA, очільник онкоцентру Костянтин Яринич, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров‘я та соціальної політики Лариса Андрєєва, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко.

Як повідомили представники компанії UJP PRAHA, медичне обладнання TERABALT – нове покоління променевої терапії кобальтом мегавольт. Комплекс забезпечує високоточне лікування раку. Загальна вартість придбання та встановлення – 50 мільйонів гривень. Новітній комплекс потребує облаштування спеціалізованого приміщення в обласному клінічному онкологічному центрі та синхронізації з діагностичним обладнанням, яке вже працює в закладі.

Голова обласної ради Сергій Шульга зазначив, що встановлення відповідного медичного оснащення сприятиме підвищенню ефективності лікування раку, тому це питання буде вивчено та внесено для розгляду на пленарному засіданні обласної ради.

Якщо ці кошти буде можливість знайти в бюджеті, очевидно, за депутатами справа не стане.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail