«Баба Єлька» теж захищає нас!

«Сьогодні минає рік з часу відкриття в Кропивницькому унікального простору – етнолабораторії "Баба Єлька", – днями написала у ФБ учасниця проєкту Світлана Листюк. – Її ідея зародилася під час першої експедиції, коли ми дістали з горища у Розсохуватці старий килим і просто привезли його до Світлани Буланової додому. Згодом наша колекція стрімко росла – нам почали довіряти, віддавати сімейні реліквії і переповідати родинні історії.

Ми мріяли про потужний культурно-освітній центр, у стінах якого можна було б концентрувати знання про наш рідний край. Щоб можна було мацати, смакувати, слухати, вчитися, переймати, насолоджуватися, надихатися. Ми мріяли ділитися знайденим, показувати подароване, розповідати те, що дізналися під час експедицій.

Завдяки родині Березкіних з квітня 2021-го ми маємо таке місце у самісінькому центрі Кропивницького. За рік етнолабораторія увійшла до переліку місць, які обов’язково варто відвідати у Кропивницькому. Тут побувало безліч відомих людей, журналістів, мандрівників, туристів з різних країн. І найголовніше – ДІТЕЙ різного віку, яким ми не втомлюємося розповідати про те, якими шляхетними, мудрими, добрими, красивими, модними були наші предки.

Тут ми презентували перший культурний продукт проєкту «Баба Єлька» – книгу кулінарних діалектизмів «Смачна Кропивниччина». Тут ми обов’язково презентуємо колекцію одягу, притаманного Кропивниччині! Наша перша річниця. Не такою ми її уявляли. Сьогодні мало б бути гучне свято з танцями на Дворцовій, піснями до глибокої ночі і смачним трав'яним чаєм... Ще все буде. І свято, і танці, і чай. Але спочатку – ПЕРЕМОГА!»

Вітаємо етнолабораторію «Баба Єлька» із першою річницею! Усе те добре, світле, красиве, гармонійне, людяне, яке несе в собі цей проєкт і його самовіддані учасниці, – саме це захищає нас від зла й протистоїть темноті агресора.


Надрукувати   E-mail