Чи стане Соболь ректором педуніверситету?

В останній день квітня у дистанційному режимі відбулося позачергове засідання вченої ради Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка. У зв’язку із закінченням терміну повноважень ректора та відповідно до чинного закону «Про вищу освіту», професор О.А. Семенюк передав посаду в.о. ректора завідувачу кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права, доктору юридичних наук, професору Є.Ю. Соболю.

Олег Семенюк звернувся у ФБ до колег: «Дорогі друзі, колеги! Закінчився мій термін перебування на посаді виконувача обов’язків ректора. Для мене було великою честю очолювати вищий навчальний заклад, в якому я прийшов шлях від студента до ректора. Мені пощастило працювати зі справжніми професіоналами, людьми, відданими науці та освіті. Два терміни, майже 10 років, я намагався відповідально і чесно виконувати свої обов’язки та розбудовувати університет разом із вами. Дякую колективу – викладачам, співробітникам, студентам за досвід, яскраві враження і радість спілкування та спільної діяльності, які я отримав за ці роки. Бажаю Євгену Юрійовичу Соболю успіхів на посаді виконувача обов’язків ректора, буду йому всіляко допомагати і підтримувати. Маємо дбати про університет! Vivat Academia!

Отож, Євген Соболь тепер очолює наш педуніверситет. Крім згаданих регалій, він ще й заслужений діяч науки і техніки України. У публічному просторі про нього відомо небагато. Найперше те, що у листопаді 2020 року він був делегований від парламентської фракції «Слуга народу» до складу конкурсної комісії, яка мала обрати нового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, бо на той час повноваження Назара Холодницького закінчувались. Конкурсна комісія складалась з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів, яких раніше визначили, та 7 делегованих Верховною Радою. 

Цікаво, що крім Євгена Соболя до складу комісії «СН» також делегувала юриста Олексія Дрозда, батько якого ексзаступник обласного управління МВС по Кіровоградській області Юрій Дрозд нині депутуат нашої обласної ради від тієї ж «СН». А від ОПЗЖ у комісії представлений Олександр Гардецький, експрокурор Кіровоградської області. Чи випадковий такий кадровий пул юристів, пов’язаних саме з нашою областю? Хто зна.

Про Євгена Соболя громадські антикорупційні організації, які слідкували за відбором членів конкурсної комісії, повідомили тільки те, що у квітні 2019 року разом із дружиною він придбав однокімнатну квартиру, ринкова вартість якої у тому ж районі складає близько 100 тис доларів. 

Але нині цікавить інше – чи стане Євген Соболь ректором нашого педуніверситету вже без приставки в.о.? На попередніх виборах ректора, які проводились уже вдруге, Євген Юрійович набрав 50 голосів. Але тоді він не мав нинішніх керівних повноважень. Як буде цього разу? Наступні вибори ректора відбудуться 27 травня. У всіх підрозділах університету вже відбулися зустрічі з кандидатами. Правда, на сайті навчального закладу немає їхнього списку. Очевидно, це ті ж. що брали участь і у попередніх виборах. Інтрига зберігається.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail