Чому не можна звільнити директорку, яка збила машиною жінку на смерть?

Після повідомлення про те, що Ленінський районний суд нашого міста виніс суперм’який вирок директорці навчально-виховного комплексу «Спеціалізований загальноосвітній начальний заклад І-ІІІ ступенів навчально-виховний комплекс спеціалізований загальноосвітній заклад №26 – дошкільний навчальний заклад – дитячий юнацький центр «Зорецвіт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» Олені Яровій, громадська думка кропивничан поставила питання: чи може вона після цього залишатися на посаді директора школи?

Річ у тім, що суд під головуванням судді О. Лук’янової у вироку заклав протиріччя: одна стаття говорить про умовне покарання, а інша – взагалі не передбачає судимості, а лише надає три роки випробувального терміну. Тобто, якщо протягом цього часу пані Олена ще когось уб’є, то її точно покарають…

Умовна судимість уже б передбачала неможливість її перебування на керівній посаді у навчальному закладі. Але відтермінувальна стаття дозволяє це. У міському управлінні освіти юристи вивчають цей юридичний парадокс, але яким буде результат – невідомо. Він ще й залежатиме від того, чи буде оскаржуватись рішення районного суду. А це цілком можливо, його можуть оскаржити і родичі загиблої, і обласна прокуратура.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail