До Копенгагена нам ще далеко, але…

На засіданні робочої групи міської ради з питань озеленення, де були присутні керівники КП "Благоустрою" і "Єлізавети", представники управлінь ЖКГ та екології (голова групи – Олександр Вергун), були прийняті оптимістичні рішення. А от як воно вже буде – побачимо.

Отже, комунальні підприємства міськради висадять ще багато дерев (а також кущів) цієї весни, наприклад, на вулиці Героїв України. Понад 200 дерев і понад 900 кущів. А поливати??? – скажете ви. Ага: невідомо.

Міська рада нарешті купить нову водовозку – та ще й дуже крутецьку! І коштує вона дуууже багато – точну суму не називатиму, більше, ніж п’ять млн грн (але менше ніж десять млн, не лякайтеся).

Ну, та ви ж самі розумієте – це не тільки для поливу, а й у разі критичної ситуації для підвозу води мешканцям.

Косіння трави, правда, зменшувати не будуть, але:

навколо молодих саджанців пообіцяли мульчувати лунки скошеною травою – тобто нагортати її туди, щоб волога з землі не випаровувалася.

А ще – на деяких ділянках ініціативна очільниця бригади "Благоустрою" Олена Ворона висіває КОНЮШИНУ – і дуже нею задоволена. Яскраво зелена все літо (не сохне), цвіте красиво, бджоли літають, у висоту не росте (косити не треба) і головне – вона глушить амброзію!

Тобто там де конюшина – немає амброзії. У планах "Благоустрою" – збільшувати кількість ділянок з конюшиною.

Там, де на набережній спиляли верби оті великі красиві – лишилися пеньки, які пускають буйні паростки. Пообіцяли пеньки не корчувати, а з тих паросток сформувати нові верби – адже корені лишилися глибокі, здорові, дістають до води. З них нові дерева виростуть значно швидше, ніж би там щось інше садили.

Ще я дуже просила, щоб садили менше липи, а більше щось такого живучого, як акація, особливо на пустирях. Липа погано приживається, в неї така ніжна кора – вона років 10 росла в приємному лісництві – і тут хук – її пересаджують десь на палюче сонце, в неї миттєво вкривається опіками і відмирає кора, а без кори що то вже за дерево, пускає з кореня аростки, від яких толку мало... У інших порід таких проблем з корою немає, їх бери поливай – і вони ростимуть. Пообіцяли це питання взяти до уваги.

А загалом якщо у вас є пропозиції і просто ви небайдужий громадянин – можете також долучитися до цієї робочої групи, подавши відповідну заяву на ім'я заступника міського голови Олександра Мосіна.

Звісно, до Копенгагена, одного з найзеленіших міст світу, нам ще далеко, але…

Надія Паливода. «Озеленення»


Надрукувати   E-mail