«Єдність польської армії і народу бачив на власні очі…»

Беззаперечна підтримка Польщею українського народу під час неспровокованого нападу росії вразила світ! "Za wolnosc wasza i nasza!" – "За вашу і нашу свободу!", – кажуть поляки.

Що це означає, дуже добре відчув під час урочистої військової церемонії Війська Польського, свідком якої став разом з онуком на території Королівського Замку в Кракові. Тяглість історії, зв'язок поколінь, єдність польської армії і народу бачив на власні очі. У Кафедральному соборі святих Станіслава і Вацлава на Вавелі бачив і саркофаг, в якому поховано президента Польщі Леха Качинського разом з його дружиною Марією Качинською. "Сім'я Качинських прийняла рішення поховати загибле подружжя в Кракові у Вавельській катедрі, поруч із могилами польських королів, великих поетів (Міцкевича, Словацького, Норвіда) та національних героїв (Костюшко, Пілсудського). Згоду на це висловив кардинал Станіслав Дзівіш.

10 квітня – трагічна річниця, коли рашистська росія здійснила демонстративний акт міжнародного терору. "13 років тому, 10 квітня 2010 року загинув польський літак Ту-154М (бортовий номер 101) Військово-повітряних сил Республіки Польща з вищим керівництвом держави на чолі з президентом Лехом Качинським. Поляки летіли у Смоленськ, щоб відвідати Меморіальний комплекс "Катинь" і вшанувати пам'ять польських офіцерів, розстріляних без суду і слідства катами енкаведістами у Катинському лісі у квітні 1940 року за колективним рішенням Політбюро ЦК ВКП (б) на чолі зі Сталіним та наказом наркома НКВС СРСР Берії. "

Тож запалимо свічку пам'яті за упокой душ 21 857 польських військовополонених, безневинно убієних весною 1940 року комуністичним тоталатарним режимом Сталіна, якого наслідує чекіст путін.

Валерій Жванко


Надрукувати   E-mail