Фотоісторія – це навіки?

«Міська рада Кропивницького, – повідомляє її сайт, – оголошує старт конкурсу на здобуття міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака. Прийом світлин від претендентів на звання лауреата конкурсу триватиме до 1 липня 2020 року. Премія присуджується за високу професійність в різних жанрах фотомистецтва, створення фотоматеріалів, спрямованих на збагачення і збереження історичної спадщини, висвітлення економічного, соціального, культурного життя міста, які здобули широке громадське визнання та були опубліковані в періодичних виданнях, на інтернет-ресурсах або представлені на фотовиставках».

Василь Ковпак – перший голова обласного осередку спілки фотохудожників, свого часу один з найвідоміших в області фотокореспондентів, залишив після себе багатющий архів. Колеги, розуміючи його цінність, довгий час не могли дати йому раду. Адже для його впорядкування необхідні були значні ресурси й можливості. На жаль, редакція газети «Кіровоградська правда», де він багато років працював, не змогла зарадити справі. Йшла мова і про передачу матеріалів до Держархіву, але сили й можливості цієї установи теж не розраховані на систематизацію і упорядкування такого масиву фотоматеріалів.

У якийсь момент плече підставив власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов. Звісно, поки не йдеться про повне впорядкування документального архіву фотомайстра, адже він, ясна річ, працював із плівкою, а не з цифрою, тож роботи тут – непочатий край. І все ж – багато чого вже зроблено. Проведено виставку, встановлено меморіальну дошку фотомитцю, оцифровані фото можна побачити і у інтернеті.

Кілька років тому йшлося про звернення до керівників області з проханням виділити кошти на видання анотованого альбому робіт фотомайстра. Поки що ця ідея залишається не реалізованою.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail