Хата Крутого на вулиці Івасюка

“Сьогодні зробив неабияке відкриття: крихітна вуличка, на котрій народився і жив композитор Ігор Крутой, носить ім'я композитора Володимира Івасюка” – написав у ФБ наш земляк з Гайворона журналіст Віктор Цвіліховський.

Ну, про Володимира Івасюка, суперталановитого композитора (одна “Червона рута” чого варта!), розповідати не треба – його знають. Саме за цю неймовірну талановитість і за те, що українська пісня стала популярною у всьому СРСР (українською мовою!) його і вбило тодішнє КДБ – це вже офіційні, підтверджені дані.

Ігор Крутий теж досить відомий. Уродженець Гайворона, у 1999 році став народним артистом Російської Федерації. І хоч закінчив Кіровоградське музичне училище і Миколаївський музпед, щастя і професійного удосклналення поїхав шукати в Росію – в Саратовську консерваторію. Під час навчання у Миколаєві разом з О. Сєровим створив вокально-інструментальний ансамбль «Юнги, які співають» (виступали у місцевих ресторанах). У Москві працював в ансамблі П. Бюль-Бюль-огли, акомпанував естрадним співакам, зокрема В. Мігулі, Л. Сметанникову, В. Толкуновій (як баяніст гастролював із нею у Канаді). Писав камерні твори, сонати, пісні. У 1988 очолив молодіжний центр «АРС», метою якого стало продюсування концертних і телевізійних програм («Пісня року», «Доброго ранку, країно» тощо). В 1990-х роках через фірму «АРС-Україна» (теж власник) спричинив експансію московських поп-співаків в Україну. Від 1997 проходять щорічні авторські вечори Крутого з прем’єрами нових пісень, де композитор акомпанує виконавцям. Від 2002 разом із латвійським композитором Р. Паулсом відродив щорічні телевізійні конкурси естрадної пісні «Нова хвиля» у м. Юрмала (Латвія).

А ще Ігорь Крутий – кум Рината Ахметова. Його дружина Ліля – хрещена молодшої доньки Крутого – Олександри. У інтерв’ю Гордону він називає олігарха геніальним хлопцем і дуже теплою людиною, тож вони і друзі, і родичі.


Надрукувати   E-mail