Хлопці, хто ще без пари? Підставляйте ногу!

Розпочинається сиропусний тиждень або його ще називали бабським! Це останній тиждень перед Великоднім постом! Дівчата робили бешкети, особливо тим хлопцям, які досі ще нікого не засватали (бо під час посту вже свататись не можна). Дівчата чіпляли хлопцям прикрашену колодку, яку ті мусили носити при собі та бавити, наче дитину, натякаючи цим, що пора б уже і справжні діти заводити! Тому це свято в Україні мало назву – Колодій!

Відомі й инші назви – Масниця (М'ясниця), Масляна, Сиропуст, Пущення. У часі воно збігається з російською Маслєнніцей, але на цьому їхня подібність і завершується. Абсолютно різні концепції святкування: там – проводи зими, у нас – це дошлюбні ігрища), різні страви (там – бліни, у нас – вареники з сиром та налисники), різні традиції й культура! Довгий час нам накидали оті бліни з лопати як спільнослов'янську традицію! Але насправді це не так!

Щоб дізнатися про особливості святкування Масниці (Колодія) – молодіжне крило Просвіти в Кропивницькому запрошує у неділю, 14 березня о 17:00 в ресторан "Зірка" (що біля стадіону).

В програмі:

– розповідь про свято Колодія;

– ігри та конкурси;

– українська дискотека!

Вхід – 50 грн.

Олександр Ратушняк


Надрукувати   E-mail