Коли діти розумніші і відважніші за багатьох дорослих

Я заплакала від цієї новини. Коли школярі розумніші і відважніші за багатьох дорослих: литовські школярі, які брали участь у змаганнях з робототехніки в Італії, відмовилися змагатися в одній групі з росіянами. У зв’язку з цим дві литовські команди – “Litbot” і “Lituanica X” – дискваліфіковано.

В Італії тривають міжнародні змагання з робототехніки. Найсильніші команди Європи змагаються за можливість поїхати на світові змагання (аналог Олімпіади з робототехніки) у США.

Дізнавшись, що російські команди також беруть участь у змаганнях, представники Литви написали листа з проханням не допускати до участі росіян, але його було відхилено рішенням організаторів. Водночас литовські учасники просили не включати їх у спільні команди із росіянами. Спершу організатори погодилися на цю умову, проте на самих змаганнях не виконали її.

“Це ситуація, коли розуму і серцям молодих людей довелося ухвалювати рішення, які часто не можуть прийняти і самі дорослі. І вони прийняли ці рішення – відмовилися брати участь у боях в одній команді з росіянами, втратили дуже важливі для них очки, хоча були одними з лідерів на цих змаганнях. Вони просто підняли прапори Литви й України і тримали їх увесь час, поки пробігали тяжкі хвилини їхньої принципової відстороненої боротьби. Багато з них, мабуть, внутрішньо переживали, навіть героїчно стримували сльози. Але це були найсильніші хвилини їхнього мовчання і опору”, – прокоментував представник команди Юстас Гавенас.

Ганна Ковальська


Надрукувати   E-mail