Коли знизиться ціна на гречку?

Через військову агресію РФ та бойові дії в України ціни на продукти значно зросли. Сильно подорожчала і гречка. У Мінагрополітики очікують, що ціна на гречку може знизитися. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час загальнонаціонального телемарафону.

За словами Висоцького, в Україні з початком війни вийшов розрив ланцюгів постачання гречки, оскільки її частково імпортували з Казахстану. «Але українські аграрії відреагували на цю ситуацію і суттєво збільшили посівні площі. Тому ми очікуємо в півтора раза більший збір гречки цього року», – пояснив він. Чиновник додав, що загальний обсяг урожаю гречки очікується на рівні 140 тисяч тонн при споживанні на внутрішньому ринку 100-110 тисяч тонн на рік.

Висоцький пояснив, що у вересні завершиться збір гречки, а у жовтні вона стане доступною для споживачів. «Тому ми очікуємо, що від жовтня, від четвертого кварталу, ціни знизяться, оскільки наше внутрішнє виробництво із запасом достатнє, щоб забезпечувати увесь рік українців гречкою та навіть сформувати необхідний перехідний резерв», – резюмував він.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail